Ahoj, jsem Hanka a jsem…

Bezpečná léčba, přirozené porody.

Autor Michele Catania

… alternativní? Popravdě řečeno, nikdy jsem se za alternativního člověka nepovažovala. Vyrůstala jsem v běžné rodině, ani jeden z mých rodičů nechodí nijak výstředně oblékaný. Za první náznak alternativy v mém životě přesto mohu považovat homeopatickou léčbu, kterou mě a mé sourozence mamka léčila. Pamatuji si, jak nám často vysvětlovala, proč nám raději dává ty „sladké kuličky“ než antibiotika. Nechuť k antibiotikům mi zůstal do teď. Pokud vyloženě nemusím, tak si je nevezmu.

Podruhé v životě jsem za alternativní byla označena letos v květnu. Jednalo se o debatu o bezpečnosti domácích porodů. A jeden z řečníků a odpůrců domácích porodů označil celý sál přihlížejících lidí za alternativní. Do teď jsem nepochopila, co je alternativního na tom navštívit debatu, která mluví o právu ženy svobodně se rozhodnout o místu porodu. A nevím, co alternativního je na tom, pokud dávám přednost fyziologickým procesům bez zásahů před zásahy, které někdy mohou napáchat více škody než užitku.

Nad jakýmkoliv zásahem do mého těla se snažím přemýšlet. Celkově se snažím přemýšlet nad tím, co a jak dělám. Někdy i posléze zhodnocuji, jestli řešení, které jsem pro situaci zvolila, bylo správné. Občas mi k hodnocení i přehodnocování pomáhají tarotové karty, případně kyvadlo. Ani si nepamatuji, jak jsem se k nim dostala. Pravděpodobně karty jednou přinesla domů mamka a od té doby tu jsou. Stejně tak jsem se dostala i k polodrahokamům. Později jsem se díky kamarádce seznámila s kyvadlem.

Pokud jsem alternativní, tak jsem se jí stala, aniž bych si toho všimla. Všechno vždy plynulo tak nějak normálně a to, že jsem nad některými věcmi začala přemýšlet, se taky událo s věkem. Nikdy mě nikdo do ničeho nenutil. Dokonce jsem jednu dobu byla i vegetarián, ale pak si mé tělo řeklo, že chce maso, a já ho poslechla. Musím podotknout, že žiji v čistě masožravé rodině a nesli to zpočátku velmi nelibě.

Hanka Toulavá /23 let studentka

Vody zivota Autor: Vody života

5.10.2012 | Kategorie: Příběhy čtenářů | Napsal: | Komentářů: 0
Štítky: , ,

Napsat komentář