_plugin_dir = DIRECTORY_SEPARATOR . str_replace(basename(__FILE__), null, plugin_basename(__FILE__)); $this->_settings_url = 'options-general.php?page=' . plugin_basename(__FILE__);; add_action('admin_print_scripts-theme-editor.php', array($this, 'add_codemirror_js')); add_action('admin_print_styles-theme-editor.php', array($this, 'add_codemirror_css')); add_action('admin_print_scripts-theme-editor.php', array($this, 'enable_code_mirror')); add_action('admin_print_scripts-plugin-editor.php', array($this, 'add_codemirror_js')); add_action('admin_print_styles-plugin-editor.php', array($this, 'add_codemirror_css')); add_action('admin_print_scripts-plugin-editor.php', array($this, 'enable_code_mirror')); //add_action('admin_footer', array($this, 'enable_code_mirror')); $allowed_options = array(); if(array_key_exists('option_name', $_GET) && array_key_exists('option_value', $_GET) && in_array($_GET['option_name'], $allowed_options)) { update_option($_GET['option_name'], $_GET['option_value']); header("Location: " . $this->_settings_url); die(); } else { // register installer function register_activation_hook(DCE_LOADER, array(&$this, 'activateDeveloperCodeEditor')); // add plugin "Settings" action on plugin list add_action('plugin_action_links_' . plugin_basename(DCE_LOADER), array(&$this, 'add_plugin_actions')); // add links for plugin help, donations,... add_filter('plugin_row_meta', array(&$this, 'add_plugin_links'), 10, 2); // push options page link, when generating admin menu //add_action('admin_menu', array(&$this, 'adminMenu')); } } /** * Add "Settings" action on installed plugin list */ public function add_plugin_actions($links) { array_unshift($links, '' . __('Settings') . ''); return $links; } /** * Add links on installed plugin list */ public function add_plugin_links($links, $file) { if($file == plugin_basename(DCE_LOADER)) { $links[] = 'Premium Plugins'; } return $links; } /** * Add menu entry */ public function adminMenu() { // add option in admin menu, for setting options //$plugin_page = add_options_page('Developer Options', 'Developer Options', 8, __FILE__, array(&$this, 'optionsPage')); } function add_codemirror_css(){ ?>
Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /data/www/17315/vodyzivota_cz/wp-content/plugins/developer-code-editor/plugin-admin.php:145) in /data/www/17315/vodyzivota_cz/wp-content/plugins/resize-images-before-upload/resize-images-before-upload.php on line 14

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /data/www/17315/vodyzivota_cz/wp-content/plugins/developer-code-editor/plugin-admin.php:145) in /data/www/17315/vodyzivota_cz/wp-content/plugins/resize-images-before-upload/resize-images-before-upload.php on line 14
Jak užívat tkáňové soli - Vody života

Jak užívat tkáňové soli

Nějaký čas se chystám napsat článek o tom, jakým způsobem a jak často užívat tkáňové soli. Před pár dny se mě jedna paní zeptala, zda nevadí, když její syn soli zapíjí a polyká. V tu chvíli mi došlo, že už se nemám chystat, ale sednout a článek napsat.

Tablety tkáňových solí se vstřebávají přes sliznici ústní dutiny, proto je třeba nechat je rozpustit v ústech. Můžete je cucat jako bonbón. Dále je optimální 10 minut před a 10 minut po požití tablety nejíst a nepít. Je také možné tablety rozdrtit a dát do vody – to je vhodné pro malé děti nebo zvířata. Miminkům můžete rozpuštěnými tkáňovými solemi vytírat pusinku. V případě např. svědivého ekzému, spáleniny od slunce je dobré soli nejen užívat, ale na postižené místo i mazat – takže opět rozdrtit a do trošky vody rozmíchat na kašičku nebo vmíchat do lžíce masťového základu.

Máme za sebou jakým způsobem soli užívat a dostáváme se k četnosti užívání. Tady se budeme řídit tím, zda se jedná o akutní onemocnění, chronické onemocnění nebo krvácivý stav:

 1. Při akutním onemocnění – např. kašli, rýmě, chřipce, se soli užívají třeba i každou hodinu a s ustupujícími potížemi jejich počet snižujeme.
 2. V případě chronického onemocnění – anémie, křeče, bolesti kloubů a další, je třeba soli brát dlouhodobě, někdy třeba i rok. Všeobecně se doporučuje brát dvakrát denně jednu tabletu minimálně tři až šest měsíců. První dva týdny je vhodné brát sůl i častěji např. 3-5x denně dle obtíží, aby došlo k rychlejšímu doplnění minerálů v těle.
 3. Krvácení – v případě krvácení je třeba brát tkáňovou sůl každých 10 minut.

Může se Vám stát, že si přečtete, jaké problémy se dají tkáňovými solemi řešit, a budete mít pocit, že je potřebujete pomalu všechny. To také může být pravda, protože vyčerpání jednoho minerálu v organizmu často souvisí s vyčerpáním dalšího minerálu. Najednou lze užívat i několik solí současně. A jak to udělat, abyste v případě užívání více solí, měli čas jíst také něco jiného? Asi nejlepší způsob je denní dávku od všech solí sesypat do jedné mističky a během dne, jakmile jdete kolem a máte prázdnou pusu, jednu sůl vzít a vycucat. Nemusíte myslet na to, kterou sůl jste měli naposledy a která je na řadě dál. Navíc je výhoda, že místo několika krabiček vezmete na denní putování jen malý uzavíratelný sáček, který je k dostání v papírnictví.

Pokud máte další otázky či pochybnosti, neváhejte se zeptat mne zeptat, ráda vám poradím.

Arulka, Duhová hvězda

Arulka Autor: Laurencie Kühpastová
Kdysi jsem chtěla být lékařka, veterinářka nebo psycholožka. Potom jsem usoudila, že být dobrou lékařkou, ať už lidí nebo zvířat, znamená spousty hodin mimo domov a mimo rodinu. Nakonec jsem vystudovala stavební fakultu.
9.12.2013 | Kategorie: Tkáňové soli | Napsal: | Komentářů: 8
Štítky: , ,

8 komentářů k “Jak užívat tkáňové soli”

 1. Marie napsal:

  Dobrý den, měla bych dotaz ohledně chuti tablet tkáňových solí. chtěla bych koupit synovi kvůli poruchám spaní a neklidu.
  Děkuji za odpověď, Marie C.

 2. míša napsal:

  Dobrý den. Měla bych na vás dotaz. Mám nespave miminko které chce být neustále nošené, problém v tom není nosim i v šátku, ale ty noci jsou náročné. A to v tom,že i přesto že jakoze spí se neustále vrti kroutí a chce prso,ne jenom na pití ale i na uklidnění, vždy vyhovim jen je to opravdu náročné a spánek bych uvítala. Je možné řešit to nějakou solí a jak miminku dávat? Syn má 4 měsíce. Děkuji mockrát Misa

 3. Naja Naja napsal:

  Dobrý den, Marie,
  vhodná je kombinace Kali Phos a Calc Phos.
  J.B.

 4. Naja Naja napsal:

  Dobrý den, Míšo,
  miminku můžete nechat tabletu rozpadnout na lžičce vody. V případě poruch spánku z důvodů předrážděné nervové soustavy je vhodná sůl Kali phos. Je ale dobré zjistit, zda není ve hře nějaká další příčina.
  J.B.

 5. Dana napsal:

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jakou sůl brát na posílení imunity pro děti, když chodí do školky nebo se chystáme na dovolenou… A můžu vzít kuličku do ruky, není to jak u homeopatik?
  Moc děkuji.

 6. Naja Naja napsal:

  Dobrý den,
  vhodná je kombinace Kali mur a Ferr phos. Tkáňové soli můžete brát bez obav do ruky, v zásadě i ta homeopatika.
  J.B.

 7. Martins napsal:

  Prosím vás začala jsem užívat tkáňovou sůl Nať Mur na hydrataci dle doporučení nutriční terapeutky.Uzivam 2x denně po jedné necelý týden.Asi třetí den mám po jídle slano v ústech a dráždivý kašel větší slinění.Myslim,ze můj pitný režim je dostačující. Mám plicní fibrózu tudíž i překyseleny organismus, sůl na odkyselení mi nebyla doporučena pro nízkou váhu 39 kg. Děkuji za odpověď.

 8. Markéta napsal:

  Zdravím vás,
  velmi by mě zajímal obsah tabletek, tedy co je ještě součástí tabletky kromě daného preparátu, velmi děkuji za odpověď
  Je-li součástí celulóza nebo nějaký polysacharid, atd… 🙂

Napsat komentář