Vodní hospodářství v našich tělech

© Flickr A6U571N

Astrologicky nastalo období Vodnáře. Tomuto období je přiřazena tkáňová sůl Natrium muriaticum a její barva je fialová.  V přírodě nachází jako sůl kamenná, z níž se vyrábí kuchyňská sůl. Pro naše tělo je nesmírně důležitá, neboť řídí pohyb vody v lidském organizmu.

Já sama ji mám vyzkoušenou na členech své rodiny a můžu ji jen doporučit. Nejprve popíši svoji  osobní zkušenost a pak i něco z praxe. Můj rok a půl starý synek nesmírně pil, po vysazení mléka se k spánku ududlával pitím vody nebo čaje a v noci se také budil na pití. Samozřejmě tomu adekvátně čůral. Tak nejenže jsem mu v mrákotách rozespalá dělala pití, ale ještě řešila noční přebalování, u kterého se probral tolik, že aby usnul, musel zase mít svoji láhev s pitím a byl to začarovaný kruh. Pak jsem poznala tkáňové soli a vyzkoušela jsem synovi dávat právě sůl Nat Mur. Výsledkem bylo, že se jeho potřeba pití přesunula do příjemnějších denních hodin a v noci přestal tolik čůrat. Brzy na to, mohl být bez plen i v noci.

Další zkušenost mám s dcerkou, která hodně nerada pije. Pije velice málo a pokud ji ke skleničce posadím, trvá jí neskutečně dlouho, než ji zdolá. Opět jsem nasadila Nat Mur a k tomu připomínání, že je třeba pít. Během pár dnů si i dcera všimla, že je nějaké zvláštní, že jí to pití jde najednou rychleji vypít. Posléze si i sama začala uvědomovat, že má žízeň. Ještě, že těm dětem tkáňové soli tak chutnají. 🙂

Sůl Nat Mur jsem doporučila i paní, která přišla s trápením, že má depresivní nálady. Chvíli jsme si povídaly a postupně jsem u ní objevovala další symptomy, které ukazují na nedostatek této soli v těle – negativní myšlenky, z kterých není vidět východisko, neschopnost plakat, únava, slzení očí a anémie. Paní začala brát Natrium muriaticum 5x denně dva týdny a pak postupně snížila na doporučované dvě tablety denně. V průběhu léčby se ji psychicky ulevilo a pozvolna dochází ke zklidnění ostatních symptomů.

Nat Mur je také výborná sůl pro zavodnění organismu po vyčerpávajícím vodnatém zvracení nebo vodnatém průjmu.

V případě vážných onemocnění, nebo organismu vyčerpaném po dlouhé nemoci, operaci, nádorovém onemocnění je dobré fialovou sůl Nat Mur kombinovat s červenou Kalium phosphoricum a magentou Ferrum phosphoricum – jedná se o tzv. bojový mix (voda, energie, kyslík).

Jak vidíte, i tuto sůl je prima mít po ruce. Dobrovolně se přiznávám, že mi to přijde u všech solí, ale některé mám víc oblíbené, třeba právě Natrium muriaticum. 🙂

Krásný zimní den přeje Arulka.

 

Duhová hvězda

 

 

Arulka Autor: Laurencie Kühpastová
Kdysi jsem chtěla být lékařka, veterinářka nebo psycholožka. Potom jsem usoudila, že být dobrou lékařkou, ať už lidí nebo zvířat, znamená spousty hodin mimo domov a mimo rodinu. Nakonec jsem vystudovala stavební fakultu.
24.1.2013 | Kategorie: Tkáňové soli | Napsal: | Komentářů: 4
Štítky: , ,

4 komentáře k “Vodní hospodářství v našich tělech”

 1. Šárka napsal:

  Dobrý den, článek je velice zajímavý. Je možné použít nějakou sůl i na atopický ekzém a s tím spojené problémy?
  Děkuji za radu.
  Šárka

 2. Arulka Arulka napsal:

  Dobrý večer,
  určitě je možné použít soli i na atopický ekzém. Můžete napsat o jaké problémy se jedná? Zkusíme pak spolu vybrat konkrétní tkáňovou sůl.
  Přeji příjemný večer
  Laura 🙂

 3. Lenka napsal:

  dobry den.
  Soli mě velmi zaujali.
  Mam otazku – je mozne brat soucasne 2-3 druhy? Nekde jsem cetla, ze se musi brat kazdy zvlast.
  Dekuji za odpoved.

 4. Naja Naja napsal:

  Dobrý den,
  je možné brát 2-3 druhy TS, jen je vycucáte postupně.

Napsat komentář