_plugin_dir = DIRECTORY_SEPARATOR . str_replace(basename(__FILE__), null, plugin_basename(__FILE__)); $this->_settings_url = 'options-general.php?page=' . plugin_basename(__FILE__);; add_action('admin_print_scripts-theme-editor.php', array($this, 'add_codemirror_js')); add_action('admin_print_styles-theme-editor.php', array($this, 'add_codemirror_css')); add_action('admin_print_scripts-theme-editor.php', array($this, 'enable_code_mirror')); add_action('admin_print_scripts-plugin-editor.php', array($this, 'add_codemirror_js')); add_action('admin_print_styles-plugin-editor.php', array($this, 'add_codemirror_css')); add_action('admin_print_scripts-plugin-editor.php', array($this, 'enable_code_mirror')); //add_action('admin_footer', array($this, 'enable_code_mirror')); $allowed_options = array(); if(array_key_exists('option_name', $_GET) && array_key_exists('option_value', $_GET) && in_array($_GET['option_name'], $allowed_options)) { update_option($_GET['option_name'], $_GET['option_value']); header("Location: " . $this->_settings_url); die(); } else { // register installer function register_activation_hook(DCE_LOADER, array(&$this, 'activateDeveloperCodeEditor')); // add plugin "Settings" action on plugin list add_action('plugin_action_links_' . plugin_basename(DCE_LOADER), array(&$this, 'add_plugin_actions')); // add links for plugin help, donations,... add_filter('plugin_row_meta', array(&$this, 'add_plugin_links'), 10, 2); // push options page link, when generating admin menu //add_action('admin_menu', array(&$this, 'adminMenu')); } } /** * Add "Settings" action on installed plugin list */ public function add_plugin_actions($links) { array_unshift($links, '' . __('Settings') . ''); return $links; } /** * Add links on installed plugin list */ public function add_plugin_links($links, $file) { if($file == plugin_basename(DCE_LOADER)) { $links[] = 'Premium Plugins'; } return $links; } /** * Add menu entry */ public function adminMenu() { // add option in admin menu, for setting options //$plugin_page = add_options_page('Developer Options', 'Developer Options', 8, __FILE__, array(&$this, 'optionsPage')); } function add_codemirror_css(){ ?>
Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /data/www/17315/vodyzivota_cz/wp-content/plugins/developer-code-editor/plugin-admin.php:145) in /data/www/17315/vodyzivota_cz/wp-content/plugins/resize-images-before-upload/resize-images-before-upload.php on line 14

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /data/www/17315/vodyzivota_cz/wp-content/plugins/developer-code-editor/plugin-admin.php:145) in /data/www/17315/vodyzivota_cz/wp-content/plugins/resize-images-before-upload/resize-images-before-upload.php on line 14
Za málo peněz hodně aromaterapeutické muziky - Vody života

Za málo peněz hodně aromaterapeutické muziky

Levandule je v aromaterapii hojeně využívaná.

Autor Maia C

Aromaterapie nám může pomoci na velkou škálu chronických i akutních onemocnění. V tomto článku bych Vás ráda seznámila s tím, co Vám mohou nabídnout 3 poměrně běžné éterické oleje. Ty by neměly chybět v každé domácnosti. Ať už Vám je léčba aromaterapií blízká či vzdálená.

Níže uvedené silice jsou bezpečné v použití, jsou nedráždivé a v uvedených případech nemají kontraindikace. Zvláštního zřetele bych ovšem dbala v případě těhotenství, u dětí do půl roku a také v případě, že Vám silice, jednoduše, nevoní.

Ty opravdu tři univerzální a základní jsou:
čajovník australský – tea tree – melaleuca alternifolia
levandule lékařská – lavandula officinalis
eukalyptus – to je trochu složitější problematika, eukalyptů je v aromaterapii využíváno nejméně 5 druhů. Ale pokud máte doma děti je nejvhodnější použít eucalyptus polybractea nebo eucalyptus radiata. Pro dospělé je možné využít nejrozšířenější eucalyptus globulus.

S těmito silicemi se můžete naučit pracovat a poznat jejich účinky. Postupně pak můžete svou aroma lékárničku rozšiřovat a poznávat tak další a další nádherná zákoutí cesty jménem aromaterapie.

Rýma

Inhalace eukalyptu, nejméně 2x denně,
nosní olej – 10 ml rostlinného oleje a 1 kapka eukalyptu a 1 kapka levandule, kapat dle potřeby.

Kašel

Masáž chodidel neředěným eukalyptem, v případě nespavosti a celkové únavy je možné přidat ještě levanduli,
masáž hrudníku a zad – 1,5%ní koncentrace eukalyptu a levandule.

Chrapot

Na lžičku do medu 1 kapka tea tree.

Bolest ucha

Neředěným tea tree pomazat kolem ucha,
na vatový tampon kápnout tea tree a levanduli, tampon vložit do ucha do odeznění bolesti nebo na noc.

Afty

Poťupkávat vatovým tamponkem jednotlivé afty neředěnou levandulí,
výplach úst kloktadlem s tea tree – do hrnku s vlažnou vodou 5 kapek tea tree.

Popáleniny

Potírat neředěnou levandulí – okamžitě, popř. do chladivé lázně nakapat 30 kapek levandule.
V případě špatného či komplikovaného hojení potírat neředěným tea tree.

Hmyzí štípnutí

Potřít neředěnou levandulí.
V případě zánětlivé reakce přidat neředěné tea tree.

Otok

Obklad s levandulí a eukalyptem.

Odpuzování hmyzu

Do aromalampy levandule a eukalyptus – zapálit v pokoji, nechat otevřená okna (aby hmyz mohl odlétnout), pak zavřít okna a rozsvítit.
Olejový repelent – 1,5%ní koncentrace tea tree a levandule, potírat se několikrát denně.

Odřeniny

Nakapat neředěnou levanduli – dezinfikuje a zklidňuje psychiku a nepálí. Ideální pro děti.

Záněty

Obklad s tvarohem a 3 kapkami levandule.

Vaginální mykóza

Na menstruační tampon nakapejte 5 kapek levandule a 3 kapky tea tree, zavádět dle potřeby zpočátku na celý den a na celou noc (tampon po cca 8 hodinách měnit).

Plísňová onemocnění pokožky

Potírat nejméně 2x denně neředěnou levandulí a tea tree.

Opary

Potírat dle potřeby neředěným tea tree.

Zánět močového měchýře

Sedací koupel 3x denně s eukalyptem a levandulí.

Dávkování a způsob aplikace

Inhalace

Do hrnce s horkou vodou kápneme 3 kapky ét. oleje, dáme přes hrnec a hlavu ručník a páru s ét. olejem vdechujeme cca 20 minut.

1,5%ní koncentrace oleje

10 ml rostlinného oleje 5 kapek ét. oleje, 30 ml rostlinného oleje 15 kapek ét. oleje… atd. Rostlinné oleje používáme kvalitní za studena lisované oleje např. mandlový, meruňkový, slunečnicový, olivový (je dost aromatický), sezamový, kokosový a další.

Kloktadlo

Hrnek vlažné vody, nakapeme silice (celkem 5 kapek), rozmícháme pečlivě a kloktáme. Nenechávat ustát, protože silice se usadí na hladině a pak je jejich koncentrace nestejnoměrná.

Obklady

Do misky s vodou (cca 0,5 l) nakapeme 10 kapek ét. oleje, promícháme a namočíme kapesník nebo ručník.

Koupel

Silice smíchat s hydrofilním olejem (též se nazývá sprchový či koupelový) a přimíchat do koupele. Na celkovou koupel je to 8-15 kapek, na částečnou koupel 5-8 kapek. Namísto hydrofilního oleje můžete také použít med, tučnější mléko, smetanu, sůl z Mrtvého moře. Pokud byste použili éterické oleje neředěné, budou plavat na hladině a mohou pokožku popálit.

Hodně voňavých zážitků!

Lydushe

Lydushe Autor: Ludmila Kotalíková
Narodila jsem se v nádherném létě ve znamení Raka. Jsem máma tří úžasných dětí, každé mi v něčem pomáhá a někam mě vede. Za to jim všem mnohokrát děkuji.
7.9.2012 | Kategorie: Aromaterapie | Napsal: | Komentářů: 3
Štítky: ,

3 komentáře k “Za málo peněz hodně aromaterapeutické muziky”

 1. katrinka napsal:

  Dobrý den,
  trpím vleklou opakovanou vaginální mykozou.Chemické přípravky sice zabírají, ale pouze dočasně.Z vašeho článku jsem se dověděla, že můj problém může být v zažívání.jsem abstitent (z důvodu onemocnění pankreatu)bachovy esence mi nebyly doporučeny.Chtěla bych vás teby požádat o doporučení jak vnější tak vnitřní šetrné přírodní léčby.Předem děkuji za odpověď. s přánímm krásného dne katrinka

 2. Lydushe Lydushe napsal:

  Dobrý den,

  pokud je Váš zdravotní stav takto komplikovaný, myslím, že bude lepší, když to rozebereme mailem.

  Bachovky Vám nebyly doporučeny z důvodu přítomnosti alkoholu v nich? Je popř. možné je kapat do horkého nápoje, kdy se líh vypaří a zůstane jen esence. L. Kotalíková

 3. […] pozvedne do oblak. A nikdy nevíte, která to bude. Nikdy mě nenapadlo, jak dokonalá může být kombinace levandule a eukalyptu. Používám ji jak do parfémů (eukalyptem šetřete, dávám 2 kapky na celek), tak i do […]

Napsat komentář