Hlasování o výherce fotosoutěže Tisíc tváří bylinek

© Flickr marcp_dmoz

Milí čtenáři,

od dnešního dne až do 31.10.2013, 23:59, můžete dát svůj hlas fotografii, která se Vám nejvíce líbí. A opět to nebude nic jednoduchého.

Autor snímku, který se bude líbit nejvíce, získá celostní výklad osobního horoskopu od astrologa Jana Zimmera, Psyché 21. Pokud se výherce nebude moci dostavit do Prahy osobně, obdrží po dohodě výklad horoskopu písemně nebo formou audio nahrávky. Číst více

20.10.2013 | Kategorie: Soutěže | Napsal: | Komentářů: 1
Štítky: ,

I pro Pannu vyrostly vhodné bylinky

Virgo

© Flickr kiomeru

I když denní teploty zatím šplhají to příjemných výšin, nadcházející podzim už je pomaličku cítit ve vzduchu. Astrologicky se nacházíme ve znamení Panny a její vládnoucí planetou je Merkur.

Panna má ráda dokonalost, nesnáší zahálku, špínu, nepořádek a někdy jedná až pedantsky a malicherně.  Ráda kritizuje. V práci je velice výkonná a ráda pracuje přesčas. Je totiž přesvědčená, že nikdo za ni práci tak dobře neudělá. Někdy to pro ni je ale velké nervové vypěti. Řídí se spíš rozumem, její plány jsou jasné a vždy chce vědět, na čem je.

I když má Panna zdravý kořínek, zdravotní potíže se jí nevyhnou. Jsou to především zažívací potíže, které plynou z její nervové lability. Často to bývají záněty střev, ojediněle žaludeční vředy. Pozor na řešení problémů alkoholem, hrozí závislost! Panny musejí věnovat zvýšenou pozornost i slinivce břišní, jsou náchylné na potíže s tvorbou krve, chudokrevnost.  Číst více

9.9.2013 | Kategorie: Bylinky | Napsal: | Komentářů: 0
Štítky: , , ,

Fotografická soutěž – Tisíc tváří bylinek

© Flickr Jorbasa

Milí čtenáři,

pro Vás, kteří se na svět dívate přes objektiv fotoaparátu, jsme opět připravili soutěž. Tentokrát na téma

„Tisíc tváří bylinek“

a Vaší fantazii se meze nekladou. Mohou to být bylinky na Vaší zahrádce, v balkonových truhlících nebo třeba na rozkvetlé louce. Každý autor může do soutěže přihlásit pouze jednu fotografii.

Své fotografie nám zasílejte v dostatečném rozlišení do 15.10.2013 na e-mail info@vodyzivota.cz. Po tomto datu zveřejníme fotografie v galerii na našem webu, kde je budou moci čtenáři do 31.10.2013 hodnotit. Číst více

1.9.2013 | Kategorie: Soutěže | Napsal: | Komentářů: 0
Štítky: , ,

Rak uprostřed bylinek

Cancer

© Flickr Wy@rt

Nacházíme se ve znamení Raka, jehož vládnoucí planetou je Měsíc.  Račí nálady se často mění, euforie střídá depresi, jsou věcní a střízliví, ale současně i snílkové. I když se tváří rezervovaně a stahují se do ulity, vždy silně hladoví po citech. Emoce jsou pro Raky nutnou potravou, ale jejich citová nevyváženost u nich vede k psychicky podmíněným chorobám. Velice si váží svého domova a rodiny. Mají potřebu citového a finančního zabezpečí, stále se bojí horších časů. S láskou opatrují a chrání své děti, mají silně vyvinutý mateřský pud.

Říká se, že Raci vynalezli žaludeční vředy. Kvůli citové rozháranosti se u nich objevuje gastritida. Kromě zažívání si musejí dát pozor na prsa, hrudník, ledviny, močový měchýř, ale i zuby. Mají sklon k přejídání a jsou citliví na lymfatické uzliny.

Zažívání, žaludeční kyseliny

Hodně trápení v zažívání způsobuje překyselení žaludku.  Je to potíž dost častá, někdy však stačí jen upravit jídelníček a vyhledat vhodnou bylinku. Kyselost žaludku snižuje např. mochna husí, jablečník obecný, třezalka tečkovaná, máta peprná (nedoporučuje se při žaludečních vředech), fenykl obecný nebo jitrocel kopinatý. Číst více

16.7.2013 | Kategorie: Bylinky | Napsal: | Komentářů: 0
Štítky: , , ,

Když Blíženec marodí

Blíženci jsou znamení plné protikladů. Jsou schopní, všestranní, ale nestálí. Rychle myslí, rychle se rozhodují. Často se zamilovávají a touží především po duševním splynutí. Vládnoucí planeta Merkur je vede k neustálému růstu, stále dopředu a k obměnám. Zdravotní potíže se soustřeďují na oblast dýchání. Jsou náchylnější k úrazům a chorobám ramen, paží, rukou, prstů. Často mívají žaludeční a trávící obtíže. Díky své aktivitě mají poměrně velkou potřebu spánku, ale pro hlavu plnou myšlenek mají spánek horší nebo mohou trpět i nespavostí. Bývají netrpělivými pacienty. Život jim dokáží znepříjemnit i časté kožní obtíže.

Potíže dýchacích cest

Čaje čistící plíce od hlenů

  1. Květový čaj – květ divizny velkokvěté, fialky vonné, topolovky růžové, petrklíče, vlčího máku. Číst více
12.6.2013 | Kategorie: Bylinky | Napsal: | Komentářů: 2
Štítky: , , , ,

Když viry a bakterie útočí

allergy-18656_1280

Býk je nejmužnější znamení z celého horoskopu. Řečí většinou moc nenadělá, rád si pohoví a pohybuje se spíš úsporně. Miluje všechno, co mu přináší radost a užitek. Umí milovat i žárlit, je prudký a tvrdošíjný, ale zároveň má potřebu něžností. Jeho vládnoucí planetou je Venuše.

Býci mohou trpět na zhoršenou obranyschopnost organismu, mají sklon k infekcím a časté angíny. Mívají potíže s hlasivkami, průduškami, astmatem, kašlem. V pubertě se projevuje horší pleť a později sklony k obezitě. Číst více

14.5.2013 | Kategorie: Bylinky | Napsal: | Komentářů: 0
Štítky: , , , ,

Berany, berany… duc!

Znamení Skopce

© Flickr Santa Cruiser

Beran je ohnivé znamení, kterému vládne planeta Mars. Jsou to často bojovníci, kteří jdou za svým cílem, nedbají příliš na tradici a nepotrpí si ani na ohledy či zábrany. Nemoci, ale i úrazy, se u Beranů soustřeďují především do oblasti hlavy, tedy i do očí, úst, lebečních dutin. Mohou mít potíže s pletí a růstem vlasů. Mívají také sklon k horečkám, vyššímu tlaku a infekcím. Spíše je postihují nemoci akutní, než chronické. Vinou vnitřních konfliktů  a stresů se pak přidávají nervové potíže, případně žaludeční potíže nervového původu a špatný spánek. Objevit se mohou také nemoci ledvin a močových cest. Číst více

11.4.2013 | Kategorie: Bylinky | Napsal: | Komentářů: 0
Štítky: , , , , ,

Rybičky, rybičky, rybáři jedou!

Ryby jsou posledním znamením zvěrokruhu

© Flickr xueexueg

Lidé ve znamení Ryb jsou citliví a dobrosrdeční, mají schopnost se vciťovat do druhých. Ale jsou i nerozhodní  a přecitlivělí snílkové. Vládnoucí planetou Ryb je Neptun.

Zdravotní problémy Ryb se často soustřeďují do nohou od kotníků dolů, ať už jsou to různé plísňové infekce, otoky, ploché nohy apod. Trpí také chorobami, které vyplývají z emočních problémů, např. neurózy, deprese, sklony k alkoholismu. Pocity smutku řeší jídlem a pak mohou tloustnout. Mezi slabé stránky Ryb patří také štítná žláza. Číst více

13.3.2013 | Kategorie: Bylinky | Napsal: | Komentářů: 0
Štítky: , ,

Vodnářovy babské rady

Znamení Vodnáře

© Flickr EssjayNZ

Vodnáři jsou charakterističtí progresivním myšlením. Jejich snaha hledat pravdu a vše důkladně prozkoumávat pramení z vlivu Urana, který je jejich vládnoucí planetou a dělá z nich přirozené rebely. Lákají je i duchovní možnosti lidstva, hledání životní perspektiv pro lidstvo, zajímají se o filosofické úvahy a mají reformátorské sklony.

Oblastí, kterou mají citlivější, jsou dolní končetiny od kolen dolů. Mohou trpět na bolesti holení, zlomeniny, bércové vředy, křečové žíly, záněty žil, otoky nohou, nočními křečemi v nohách. Mívají studené nohy, které jsou důsledkem nedostatečného prokrvování.
Z přemíry duševní činnosti může plynout nervové napětí a s ním související špatný spánek, neklid, poruchy soustředění, migrény, bušení srdce, fobie, zvýšený tlak. Číst více

7.2.2013 | Kategorie: Bylinky | Napsal: | Komentářů: 0
Štítky: , ,

Bylinář revmatického Kozoroha

Typický Kozoroh je osamělá duše. Drží se spíš v pozadí, je houževnatý, vytrvalý, občas má období plné depresí a pocitů nedostatku lásky. Má potřebu šplhat vzhůru, a i když je jeho cesta plná překážek, vytrvale kráčí dál a snaží se při tom zachovávat řád a pořádek. Vládnoucí planetou je Saturn.

Kozorohové se obvykle dožívají vysokého věku, ale aby se vyhnuli nemocem, potřebují pozitivní myšlení, vnitřní harmonii a neutuchající víru v budoucnost. Jsou náchylní na bolesti kloubů, revmatismus, bolesti páteře, špatné trávení a kožní potíže. Duševní stresy u nich vedou k žaludečním potížím, zánětu tlustého střeva, žlučníkovým kamenům. Dlouhodobé deprese jim způsobují choroby chronické.

Povězme si ale o bylinkách, které Kozorohům pomáhají léčit jejich potíže. Číst více

14.1.2013 | Kategorie: Bylinky | Napsal: | Komentářů: 2
Štítky: , , , ,