Bylinky na miskách Vah

Libra

© Flickr Carr23

Milí čtenáři, dnes se v našem bylinkovém seriálu setkáváme naposledy.  Zbývá nám totiž už jen znamení Vah. Jejich vládnoucí planetou je Venuše. Lidé narození v tomto znamení hledají harmonii a klid, stále jakoby vyvažovali kolísání mezi protiklady. Dovedou být jak laskaví a vlídní, tak hádaví a tvrdošíjní. Jsou ctižádostiví a spravedliví, ale i lehkomyslní a netrpělivý. Když se Váhy zhoupnou, změní se jejich radostný optimismus v depresi. Dosažení vnitřní rovnováhy je pro ně životně důležité.

Největší hrozbou Vah je přehánění – ať už v jídle (hodně sladkostí vede k obezitě a k cukrovce) či pití alkoholu (poškození ledvin, choroby močových cest). Občas je trápí žlučník a horší zažívání. Mohou propadnout depresím a trpět bolestmi hlavy. Citová rozkolísanost je může dovést až k žaludečním vředům podmíněným psychicky. U žen je dispozice ke gynekologickým potížím. Účinek klidu a harmonie jejich zdraví je přímo zázračný.

Cukrovka

Vyzkoušené čajové směsi pro diabetiky:

  1. Jestřabina lékařská, fazolový lusk (bez semen), listy borůvky, kořen pampelišky nebo čekanky obecné. Číst více
9.10.2013 | Kategorie: Bylinky | Napsal: | Komentářů: 0
Štítky: , , ,

Zpět do své velikosti

hamburger-350090_1280

Máme tu podzim, vlády se ujímá astrologické znamení Vah a z hlediska tkáňových solí je na řadě zelená sůl Natrium phosphoricum.

Pokud jste si užívali dovolenou plnými doušky, jedli co hrdlo i oko ráčilo a nyní vás tlačí kalhoty, dám vám tip, jak situaci zlepšit. Nat phos je základní sůl na metabolismus cukrů a tuků, umí emulgovat tuky, čímž usnadňuje jejich vstřebávání. Pokud změníte složení stravy a budete užívat minimálně šestkrát denně tabletu zelené tkáňové soli, půjde vám hubnutí daleko snáz. V případě, že vás trápí neustále chuť na sladké, vezměte si vždy místo sladkosti tabletu zelené soli – uvidíte, že vás chutě brzy přejdou a bude se vám lépe dařit dodržovat vhodný jídelníček.

Nat phos je také výborná sůl při překyselení organismu. Pozor, nepřekyseluje pouze strava, ale především stres. Číst více

26.9.2013 | Kategorie: Tkáňové soli | Napsal: | Komentářů: 1
Štítky: , ,

Bylinky pro krále

Lion

© Flickr aldoaldoz

Lev je ohnivé znamení a jeho vládnoucí planetou je Slunce. Je to král zvířat, miluje vzrušení, lov, sex. Je velkorysý, společenský, miluje zábavu. Může být však i egoistický a tvrdohlavý. Je stejně dobrým přítem jako silným nepřítelem.

Jeho prudké vášně vedou k srdečním potížím. Musí si dát pozor na onemocnění cév, mívá potíže s krevním tlakem, krevním oběhem a otylostí. Často trpí na bolesti páteře a kloubů. Také žlučník může cítit častěji než ostatní. V mládí je trápí časté vyrážky a rychlé horečky.

Bylinky na srdce a cévy

Krevní tlak

  • Krevní tlak snižuje – hloh obecný, česnek kuchyňský, srdečník lékařský, jablečník obecný, jablka (dvě denně), plody bezu černého (1 lžička denně).
  • Krevní tlak zvyšuje – rozmarýn lékařský, lékořice lysá, máta peprná, lípa srdčitá. Číst více
13.8.2013 | Kategorie: Bylinky | Napsal: | Komentářů: 0
Štítky: , , ,

Rak uprostřed bylinek

Cancer

© Flickr Wy@rt

Nacházíme se ve znamení Raka, jehož vládnoucí planetou je Měsíc.  Račí nálady se často mění, euforie střídá depresi, jsou věcní a střízliví, ale současně i snílkové. I když se tváří rezervovaně a stahují se do ulity, vždy silně hladoví po citech. Emoce jsou pro Raky nutnou potravou, ale jejich citová nevyváženost u nich vede k psychicky podmíněným chorobám. Velice si váží svého domova a rodiny. Mají potřebu citového a finančního zabezpečí, stále se bojí horších časů. S láskou opatrují a chrání své děti, mají silně vyvinutý mateřský pud.

Říká se, že Raci vynalezli žaludeční vředy. Kvůli citové rozháranosti se u nich objevuje gastritida. Kromě zažívání si musejí dát pozor na prsa, hrudník, ledviny, močový měchýř, ale i zuby. Mají sklon k přejídání a jsou citliví na lymfatické uzliny.

Zažívání, žaludeční kyseliny

Hodně trápení v zažívání způsobuje překyselení žaludku.  Je to potíž dost častá, někdy však stačí jen upravit jídelníček a vyhledat vhodnou bylinku. Kyselost žaludku snižuje např. mochna husí, jablečník obecný, třezalka tečkovaná, máta peprná (nedoporučuje se při žaludečních vředech), fenykl obecný nebo jitrocel kopinatý. Číst více

16.7.2013 | Kategorie: Bylinky | Napsal: | Komentářů: 0
Štítky: , , ,

Lilith a já

Dom Neroman Lilith definoval jako druhé ohnisko eliptické dráhy Luny. Učinil tak v roce objevu Pluta (1930), což je jeden z dokladů spřízněnosti těchto dvou principů. Spřízněnost, nikoli stejnakost – Pluto je ničivá síla, která však má vliv na proměnu; působí především jako spouštěč psychologických změn a jako regenerátor. Lilith je radikálnější, vyvolává události, které nás konfrontují s utrpením a stinnými lidskými stránkami. Oba prezentují temnotu, Pluto ale musí svou temnotu integrovat do světla, zatímco Lilith je spojována JEN s temnotou.

Luna v horoskopu popisuje vnitřní a citový život člověka, jeho emocionální reakce na podněty a situace. Lilith je temná luna, to, co zrakem nevidíme a tak ani nepovažujeme za reálné a podstatné. Vnitřní a citový život a jeho emocionální reakce jsou vtahovány do světa děsů; člověk se pak snaží, zcela přirozeně, tyto nepříjemné záležitosti vytěsnit, nebo alespoň zahnat do nevědomí. Co vytěsňované obsahy nevědomí způsobují v psýše člověka si umí jistě každý domyslet. Je tedy nasnadě považovat vše, co se Lilith v horoskopu týče, za zlé, temné a špatné. Číst více

2.7.2013 | Kategorie: Astrologie | Napsal: | Komentářů: 2
Štítky: , , , ,

Když Blíženec marodí

Blíženci jsou znamení plné protikladů. Jsou schopní, všestranní, ale nestálí. Rychle myslí, rychle se rozhodují. Často se zamilovávají a touží především po duševním splynutí. Vládnoucí planeta Merkur je vede k neustálému růstu, stále dopředu a k obměnám. Zdravotní potíže se soustřeďují na oblast dýchání. Jsou náchylnější k úrazům a chorobám ramen, paží, rukou, prstů. Často mívají žaludeční a trávící obtíže. Díky své aktivitě mají poměrně velkou potřebu spánku, ale pro hlavu plnou myšlenek mají spánek horší nebo mohou trpět i nespavostí. Bývají netrpělivými pacienty. Život jim dokáží znepříjemnit i časté kožní obtíže.

Potíže dýchacích cest

Čaje čistící plíce od hlenů

  1. Květový čaj – květ divizny velkokvěté, fialky vonné, topolovky růžové, petrklíče, vlčího máku. Číst více
12.6.2013 | Kategorie: Bylinky | Napsal: | Komentářů: 2
Štítky: , , , ,

Když viry a bakterie útočí

allergy-18656_1280

Býk je nejmužnější znamení z celého horoskopu. Řečí většinou moc nenadělá, rád si pohoví a pohybuje se spíš úsporně. Miluje všechno, co mu přináší radost a užitek. Umí milovat i žárlit, je prudký a tvrdošíjný, ale zároveň má potřebu něžností. Jeho vládnoucí planetou je Venuše.

Býci mohou trpět na zhoršenou obranyschopnost organismu, mají sklon k infekcím a časté angíny. Mívají potíže s hlasivkami, průduškami, astmatem, kašlem. V pubertě se projevuje horší pleť a později sklony k obezitě. Číst více

14.5.2013 | Kategorie: Bylinky | Napsal: | Komentářů: 0
Štítky: , , , ,

Detoxikace snadno a rychle

poškozená játra

© Flickr NYCandre

Konečně to vypadá, že zde máme opravdové jaro, a s ním přichází astrologické znamení Býka. Tomu je přiřazena korálová barva a tkáňová sůl Natrium sulphuricum, která je základní solí na játra, především jejich detoxikaci. Čistí i lymfu a tlusté střevo. Pomáhá, pokud jsou játra poškozená alkoholem, léky, po otravách houbami, při žloutence nebo infekční mononukleóze.

Používá se jako sůl první volby na svědivé ekzémy. V případě ekzémů je vhodné podávat ji ve vyšších dávkách (alespoň 6 tablet denně) společně s rýžovou dietou, při níž jíte alespoň 14 dní pouze celozrnnou rýži a zeleninu. Současně je dobré pít i jaterní bylinné čaje. Nat sulph také skvěle zabírá i v případě svědivých solárních alergií. Číst více

22.4.2013 | Kategorie: Tkáňové soli | Napsal: | Komentářů: 0
Štítky: , , ,

Berany, berany… duc!

Znamení Skopce

© Flickr Santa Cruiser

Beran je ohnivé znamení, kterému vládne planeta Mars. Jsou to často bojovníci, kteří jdou za svým cílem, nedbají příliš na tradici a nepotrpí si ani na ohledy či zábrany. Nemoci, ale i úrazy, se u Beranů soustřeďují především do oblasti hlavy, tedy i do očí, úst, lebečních dutin. Mohou mít potíže s pletí a růstem vlasů. Mívají také sklon k horečkám, vyššímu tlaku a infekcím. Spíše je postihují nemoci akutní, než chronické. Vinou vnitřních konfliktů  a stresů se pak přidávají nervové potíže, případně žaludeční potíže nervového původu a špatný spánek. Objevit se mohou také nemoci ledvin a močových cest. Číst více

11.4.2013 | Kategorie: Bylinky | Napsal: | Komentářů: 0
Štítky: , , , , ,

Co tě nezabije…

Smutek ze ztráty

© Flickr chandrika221

Trýznivá muka spojená se ztrátou nám mohou zničit život a duši. Řeč je o ztrátě člověka a důsledcích této ztráty. O tom, čeho se téměř všichni děsíme, ať už si to přiznáme či ne.

Dvě ženy, o kterých chci psát, takovou ztrátu prožily. Obě mají své rodiny, děti, a přesto trpí. Nikdo to ale nevidí. Jejich bolest nikdy neskončí. Obě o někoho přišly.

Hanka

Hanka se narodila do přísně katolické rodiny. Jako mladá se cítila hodně svázaná a byla nucena neustále podávat dobré výkony – ve škole, ve sportu, ve studiu Bible, v jakémkoli vztahu. Toužila po velké rodině a odpoutání se od rodičů (Neptun – Kozoroh – 9. dům – retroSaturn – Luna – Uzly na Ose). Číst více

2.4.2013 | Kategorie: Astrologie | Napsal: | Komentářů: 0
Štítky: , ,