Bylinky na miskách Vah

Libra

© Flickr Carr23

Milí čtenáři, dnes se v našem bylinkovém seriálu setkáváme naposledy.  Zbývá nám totiž už jen znamení Vah. Jejich vládnoucí planetou je Venuše. Lidé narození v tomto znamení hledají harmonii a klid, stále jakoby vyvažovali kolísání mezi protiklady. Dovedou být jak laskaví a vlídní, tak hádaví a tvrdošíjní. Jsou ctižádostiví a spravedliví, ale i lehkomyslní a netrpělivý. Když se Váhy zhoupnou, změní se jejich radostný optimismus v depresi. Dosažení vnitřní rovnováhy je pro ně životně důležité.

Největší hrozbou Vah je přehánění – ať už v jídle (hodně sladkostí vede k obezitě a k cukrovce) či pití alkoholu (poškození ledvin, choroby močových cest). Občas je trápí žlučník a horší zažívání. Mohou propadnout depresím a trpět bolestmi hlavy. Citová rozkolísanost je může dovést až k žaludečním vředům podmíněným psychicky. U žen je dispozice ke gynekologickým potížím. Účinek klidu a harmonie jejich zdraví je přímo zázračný.

Cukrovka

Vyzkoušené čajové směsi pro diabetiky:

  1. Jestřabina lékařská, fazolový lusk (bez semen), listy borůvky, kořen pampelišky nebo čekanky obecné. Číst více
9.10.2013 | Kategorie: Bylinky | Napsal: | Komentářů: 0
Štítky: , , ,

Zpět do své velikosti

hamburger-350090_1280

Máme tu podzim, vlády se ujímá astrologické znamení Vah a z hlediska tkáňových solí je na řadě zelená sůl Natrium phosphoricum.

Pokud jste si užívali dovolenou plnými doušky, jedli co hrdlo i oko ráčilo a nyní vás tlačí kalhoty, dám vám tip, jak situaci zlepšit. Nat phos je základní sůl na metabolismus cukrů a tuků, umí emulgovat tuky, čímž usnadňuje jejich vstřebávání. Pokud změníte složení stravy a budete užívat minimálně šestkrát denně tabletu zelené tkáňové soli, půjde vám hubnutí daleko snáz. V případě, že vás trápí neustále chuť na sladké, vezměte si vždy místo sladkosti tabletu zelené soli – uvidíte, že vás chutě brzy přejdou a bude se vám lépe dařit dodržovat vhodný jídelníček.

Nat phos je také výborná sůl při překyselení organismu. Pozor, nepřekyseluje pouze strava, ale především stres. Číst více

26.9.2013 | Kategorie: Tkáňové soli | Napsal: | Komentářů: 1
Štítky: , ,

I pro Pannu vyrostly vhodné bylinky

Virgo

© Flickr kiomeru

I když denní teploty zatím šplhají to příjemných výšin, nadcházející podzim už je pomaličku cítit ve vzduchu. Astrologicky se nacházíme ve znamení Panny a její vládnoucí planetou je Merkur.

Panna má ráda dokonalost, nesnáší zahálku, špínu, nepořádek a někdy jedná až pedantsky a malicherně.  Ráda kritizuje. V práci je velice výkonná a ráda pracuje přesčas. Je totiž přesvědčená, že nikdo za ni práci tak dobře neudělá. Někdy to pro ni je ale velké nervové vypěti. Řídí se spíš rozumem, její plány jsou jasné a vždy chce vědět, na čem je.

I když má Panna zdravý kořínek, zdravotní potíže se jí nevyhnou. Jsou to především zažívací potíže, které plynou z její nervové lability. Často to bývají záněty střev, ojediněle žaludeční vředy. Pozor na řešení problémů alkoholem, hrozí závislost! Panny musejí věnovat zvýšenou pozornost i slinivce břišní, jsou náchylné na potíže s tvorbou krve, chudokrevnost.  Číst více

9.9.2013 | Kategorie: Bylinky | Napsal: | Komentářů: 0
Štítky: , , ,

Přenechejte šupiny plazům

Ještěři

© Flickr muscapix

Astrologicky nastalo období Panny, kterému je přiřazena olivová barva a tkáňová sůl Kalium sulphuricum. Olivová barva symbolizuje odpuštění a naději, kterou můžeme zažít i díky účinkům Kali sulph.

Tato tkáňová sůl biochemicky působí na kůži a vnitřní okysličování tkání a  má velmi zajímavé možnosti využití. Je velkým pomocníkem v případě ekzémů, kdy se tvoří nažloutlé lepkavé šupiny, ať se již jedná o atopický ekzém, nebo třeba seborrhoickou dermatitidu (krusta a šupiny v hlavě, nejčastěji u kojenců). Speciálně v případě seborrhoey jsem ji opakovaně vyzkoušela u miminek a mohu říct, že téměř vždy velmi rychle zabere. Z nedávné doby mám i moc příjemnou zkušenost se „zázračným“ zmizením atopického ekzému u půlročního chlapečka. Kali sulph se doporučuje se i u lupénky. Číst více

26.8.2013 | Kategorie: Tkáňové soli | Napsal: | Komentářů: 1
Štítky: , , ,

Moje životy aneb o regresní terapii

Versailles - Château de Versailles - Galeries de L'Histoire de France - La galerie des Batailles - Bataille d'Austerlitz

© Flickr wallyg

Před nějakým časem jsem (jak už je u zemských znamení přirozené) intenzivně hledala důkaz, že regresní a jiné terapie opravdu fungují. Po více než 10 letech bolestí v bedrech, kdy jsem se 2 roky intenzivně snažila odstraňovat nežádoucí mentální programy, chodila na různé druhy terapií, nehledě na návštevy lékaře, který mi jednoduše dal léky na bolest a další řekl, že už viděl tedy i zdravější záda, přišel čas jít přímo do příčiny. Ano, všichni si můžeme přečíst všeobecné duchovní příčiny nemocí, v tomto případě přetížení a pocity viny, ale stačí to? Evidentně vždy ne, přečetla jsem toho dost.

Přes regresní terapii se tedy s kamarádkou, která mi posloužila jako medium, dostáváme ke kořenu problému, do klíčového minulého života. Jsem upoutaná na lůžko, nemůžu vůbec hýbat nohama, naprosto odkázaná na cizí pomoc. Číst více

20.8.2013 | Kategorie: Regresní terapie | Napsal: | Komentářů: 0
Štítky: , ,

Rak uprostřed bylinek

Cancer

© Flickr Wy@rt

Nacházíme se ve znamení Raka, jehož vládnoucí planetou je Měsíc.  Račí nálady se často mění, euforie střídá depresi, jsou věcní a střízliví, ale současně i snílkové. I když se tváří rezervovaně a stahují se do ulity, vždy silně hladoví po citech. Emoce jsou pro Raky nutnou potravou, ale jejich citová nevyváženost u nich vede k psychicky podmíněným chorobám. Velice si váží svého domova a rodiny. Mají potřebu citového a finančního zabezpečí, stále se bojí horších časů. S láskou opatrují a chrání své děti, mají silně vyvinutý mateřský pud.

Říká se, že Raci vynalezli žaludeční vředy. Kvůli citové rozháranosti se u nich objevuje gastritida. Kromě zažívání si musejí dát pozor na prsa, hrudník, ledviny, močový měchýř, ale i zuby. Mají sklon k přejídání a jsou citliví na lymfatické uzliny.

Zažívání, žaludeční kyseliny

Hodně trápení v zažívání způsobuje překyselení žaludku.  Je to potíž dost častá, někdy však stačí jen upravit jídelníček a vyhledat vhodnou bylinku. Kyselost žaludku snižuje např. mochna husí, jablečník obecný, třezalka tečkovaná, máta peprná (nedoporučuje se při žaludečních vředech), fenykl obecný nebo jitrocel kopinatý. Číst více

16.7.2013 | Kategorie: Bylinky | Napsal: | Komentářů: 0
Štítky: , , ,

Obrazy podvědomí – (2. díl)

painting-808011_1280

Pokračování výtvarných arteterapeutických technik

PROJEKTIVNÍ TECHNIKY – ŘEČ SYMBOLŮ

Historie symbolů se začala odvíjet společně s tím, jak světlo světa (nebo loučí) spatřily první prehistorické skalní kresby. Symbol můžeme chápat jako znamení, šifru, která maskuje zjevný smysl určitého znázornění nebo výpovědi. Cesta za symboly nás může dovést až ke kořenům naší civilizace nebo kultury, odkrývá blíže naši podstatu. Symboly nám často umožní proniknout i tam, kam se slovo nedostane. Pomáhají nám rozšifrovat obsah našeho nevědomí. Práce se symboly rozvíjí intuici, poznání sebe i světa. Při troše správného naladění a pozornosti můžeme zjistit, že svět kolem nás k nám promlouvá svou skrytou řečí – řečí tvarů a barev. A vypráví nám takový příběh, jaký chceme nebo potřebujeme slyšet. Naše vnímání světa je ovlivněno vnitřním rozpoložením víc, než si uvědomujeme. Jinými slovy, svět kolem uvidíte podle toho, jaké brýle si nasadíte. Číst více

27.5.2013 | Kategorie: Arteterapie | Napsal: | Komentářů: 0
Štítky: , , ,

Bylinář revmatického Kozoroha

Typický Kozoroh je osamělá duše. Drží se spíš v pozadí, je houževnatý, vytrvalý, občas má období plné depresí a pocitů nedostatku lásky. Má potřebu šplhat vzhůru, a i když je jeho cesta plná překážek, vytrvale kráčí dál a snaží se při tom zachovávat řád a pořádek. Vládnoucí planetou je Saturn.

Kozorohové se obvykle dožívají vysokého věku, ale aby se vyhnuli nemocem, potřebují pozitivní myšlení, vnitřní harmonii a neutuchající víru v budoucnost. Jsou náchylní na bolesti kloubů, revmatismus, bolesti páteře, špatné trávení a kožní potíže. Duševní stresy u nich vedou k žaludečním potížím, zánětu tlustého střeva, žlučníkovým kamenům. Dlouhodobé deprese jim způsobují choroby chronické.

Povězme si ale o bylinkách, které Kozorohům pomáhají léčit jejich potíže. Číst více

14.1.2013 | Kategorie: Bylinky | Napsal: | Komentářů: 2
Štítky: , , , ,

Bylinky nejen pro Střelce

Jeřabiny posilují imunitu

Autor foxypar4

Střelci jsou děti přírody. Jsou upřímní, vtipní, energičtí, nedostatkem však může být občasná povrchnost a lehkověrnost. Vládnoucí planetou tohoto znamení je Jupiter.

Velmi neradi se podřizují nemocem, ale naštěstí mají „zdravý kořínek“ a obvykle se rychle se uzdraví. Jsou náchylní k nehodám a úrazům, zejména pak dolní části těla, může u nich pak docházet k poruchám chůze, ochrnutí, bolestem kloubů, ischiasu, „houseru“. Ve starším věku je Střelec náchylný na choroby a úrazy kyčlí.
Mají rovněž sklon k cévním chorobám, kterým však mohou předcházet vhodnou životosprávou.
Také se jim nevyhnout různé alergie a problémy s imunitou. Číst více

12.12.2012 | Kategorie: Bylinky | Napsal: | Komentářů: 0
Štítky: , , , , , ,

Spletité cesty homeopatické

Akutní homeopatická léčba

Autor incurable_hippie

K homeopatii jako takové jsem se dostávala poměrně složitými cestami. Ale k alternativě jsem měla docela blízko. Moji prarodiče byli ještě, jak říkali, ze staré školy. Medicínu sice uznávali, ale obraceli se často k alternativám. Takže místo desinfekce mi na odřená kolena lili alkohol, a když jsem měla horečku, uvařili mi čaj a šoupli do postele. Rodiče byli svým přístupem podobní, ATB jsem měla dvakrát za dětství.

Až na prahu dospělosti jsem ale začala mít problémy jiné, než občasné virózy. Protože to bylo ale zatížení rodinné a nedlouho přede mnou si tím prošel i můj bratr, věděla jsem, že medicína pomůže jen na chvíli. V nejhorších chvílích jsem po ní sáhla, ale jak mi bylo trochu lépe, začala jsem se pídit po jiných možnostech. Tím jsem se dostala k čínské medicíně, která mi pomohla udělat první krok. Číst více

16.11.2012 | Kategorie: Příběhy čtenářů | Napsal: | Komentářů: 1
Štítky: , , , ,