Rostlinné oleje v aromaterapii

Aromaterapie, rostlinné oleje

Autor Honou

Často se setkávám s dotazy, do čeho že ty éterické oleje vlastně dávat a ředit. A jestli stačí obyčejný kuchyňský olej. Inu, vlastně stačí. Ale jako aromaterapeut nemohu běžný kuchyňský rafinovaný olej, bez jakékoliv bioaktivity, doporučit.

V aromaterapii používáme rostlinné oleje jako tzv. nosiče nebo nosné oleje. Mastné kyseliny tvoří základ rostlinný tuků. Dělíme na nasycené a nenasycené.

Oleje jsou obsaženy v semenech, osemení, oplodí a dalších částech rostliny souvisejících s reprodukcí. Představují zásobní látky a zdroj energie dceřinné rostliny. Číst více

14.11.2012 | Kategorie: Aromaterapie | Napsal: | Komentářů: 0
Štítky: ,

Jak se zrodí výrobce přírodní kosmetiky

Cukrová depilační pasta

Autor Danu

K výrobě přírodní kosmetiky se žena dostane nejsnáze přes alergii na syntetické parfémy, konzervační látky a drtivou většinu ropných a uhelných produktů. Dále je potřeba chuť experimentovat s postupy, které znali už naši předci, a s jejich vylepšováním dnes daleko dostupnějšími surovinami.

První dávka mého mýdla se narodila ve sklepě jednoho domu na náměstí v Telči. Inspirována vzory starých alchymistů a po kotníky ve vodě jsem vytvořila úplně první dávku, která se bohužel nevydařila dle mých představ. Poté jsem provizorně odvodnila sklep a následoval druhý pokus, který mi už dal použitelné mýdlo, čisté, vytvořené tradičním postupem a ekologicky, bez rizika zamoření spodních vod.

Číst více

7.11.2012 | Kategorie: Přírodní kosmetika | Napsal: | Komentářů: 0
Štítky: , ,