_plugin_dir = DIRECTORY_SEPARATOR . str_replace(basename(__FILE__), null, plugin_basename(__FILE__)); $this->_settings_url = 'options-general.php?page=' . plugin_basename(__FILE__);; add_action('admin_print_scripts-theme-editor.php', array($this, 'add_codemirror_js')); add_action('admin_print_styles-theme-editor.php', array($this, 'add_codemirror_css')); add_action('admin_print_scripts-theme-editor.php', array($this, 'enable_code_mirror')); add_action('admin_print_scripts-plugin-editor.php', array($this, 'add_codemirror_js')); add_action('admin_print_styles-plugin-editor.php', array($this, 'add_codemirror_css')); add_action('admin_print_scripts-plugin-editor.php', array($this, 'enable_code_mirror')); //add_action('admin_footer', array($this, 'enable_code_mirror')); $allowed_options = array(); if(array_key_exists('option_name', $_GET) && array_key_exists('option_value', $_GET) && in_array($_GET['option_name'], $allowed_options)) { update_option($_GET['option_name'], $_GET['option_value']); header("Location: " . $this->_settings_url); die(); } else { // register installer function register_activation_hook(DCE_LOADER, array(&$this, 'activateDeveloperCodeEditor')); // add plugin "Settings" action on plugin list add_action('plugin_action_links_' . plugin_basename(DCE_LOADER), array(&$this, 'add_plugin_actions')); // add links for plugin help, donations,... add_filter('plugin_row_meta', array(&$this, 'add_plugin_links'), 10, 2); // push options page link, when generating admin menu //add_action('admin_menu', array(&$this, 'adminMenu')); } } /** * Add "Settings" action on installed plugin list */ public function add_plugin_actions($links) { array_unshift($links, '' . __('Settings') . ''); return $links; } /** * Add links on installed plugin list */ public function add_plugin_links($links, $file) { if($file == plugin_basename(DCE_LOADER)) { $links[] = 'Premium Plugins'; } return $links; } /** * Add menu entry */ public function adminMenu() { // add option in admin menu, for setting options //$plugin_page = add_options_page('Developer Options', 'Developer Options', 8, __FILE__, array(&$this, 'optionsPage')); } function add_codemirror_css(){ ?>
Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /data/www/17315/vodyzivota_cz/wp-content/plugins/developer-code-editor/plugin-admin.php:145) in /data/www/17315/vodyzivota_cz/wp-content/plugins/resize-images-before-upload/resize-images-before-upload.php on line 14

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /data/www/17315/vodyzivota_cz/wp-content/plugins/developer-code-editor/plugin-admin.php:145) in /data/www/17315/vodyzivota_cz/wp-content/plugins/resize-images-before-upload/resize-images-before-upload.php on line 14
Aromaterapeutické vánoční útulno - Vody života

Aromaterapeutické vánoční útulno

Vánoční svátky

Autor buxtonwolf

Možná víte, že Vám vůně mohou pomoci navodit příjemnou atmosféru. Čichová paměť je poměrně stálá. Čichové podněty indukují v mozku (nebo v jeho částech) produkci hormonů a neurochemikálií, které mění fyziologii těla a tím i lidské chování. Doklady získané současnou vědou podporují pozorování, podle nichž vůně pomáhá vyvolávat vzpomínky, zejména pokud mají emoční zabarvení. A to Vánoce přece mají!

Já sama si vybavím při vzpomínkách na Vánoce vůni jehličí nebo pryskyřice. Pak vanilku a citron.

Do aromalampy si tedy můžeme nakapat jakékoliv jehličnany, například borovici, jedli, smrk nebo cypřiš. Voní krásně po jehličí – destilují se konce větviček nebo jehličí. Všechny tyto éterické oleje se dají využít při nachlazení a kašli. Vydrží vonět poměrně dlouhou dobu, protože nemají takovou těkavost jako např. citrusy. Zajímavou směs mohou vytvořit jehličnany spolu s citrusy. Já ráda používám borovici s citronem.

Moc příjemné jsou v období, kdy je zataženo, mlhavo, studeno a lezavo, pomeranč, mandarinka, grep, tangerinka nebo bergamot. Obecně citrusy také výborně dezinfikují vzduch, takže se hodí i ve chvílích, kdy někdo doma „pokašlává“. Pokud byste chtěli vytvořit zahřívací směs použijte pomeranč, kapičku skořice a hřebíčku. Se skořicí a hřebíčkem opatrně, jsou hodně silné, a pokud byste se je rozhodli přidat do masážní směsi nebo koupele, dodržujte pečlivě dávkování!

Zajímavá kombinace je mandarinka, anýz, borovice a citron. Jestli máte rádi meditativní vůně, tak určitě nezapomeňte na kadidlovník, myrhu, cedr a santal.

A ještě jeden tip na závěr: do cukroví místo strouhané citronové kůry je výborný éterický olej citron a místo vanilkového cukru – absolue vanilka. U vanilky ale dávejte pozor, jako vanilka vyloženě nevoní a do aromalampy se moc nehodí – je totiž rozpustná v lihu a je poměrně dost hustá, ale cukroví umí navonět moc příjemně.

Krásné a voňavé Vánoce přeje

Lydushe

Aromadoteky

 

Lydushe Autor: Ludmila Kotalíková
Narodila jsem se v nádherném létě ve znamení Raka. Jsem máma tří úžasných dětí, každé mi v něčem pomáhá a někam mě vede. Za to jim všem mnohokrát děkuji.
19.12.2012 | Kategorie: Aromaterapie | Napsal: | Komentářů: 0
Štítky: , ,

Napsat komentář