_plugin_dir = DIRECTORY_SEPARATOR . str_replace(basename(__FILE__), null, plugin_basename(__FILE__)); $this->_settings_url = 'options-general.php?page=' . plugin_basename(__FILE__);; add_action('admin_print_scripts-theme-editor.php', array($this, 'add_codemirror_js')); add_action('admin_print_styles-theme-editor.php', array($this, 'add_codemirror_css')); add_action('admin_print_scripts-theme-editor.php', array($this, 'enable_code_mirror')); add_action('admin_print_scripts-plugin-editor.php', array($this, 'add_codemirror_js')); add_action('admin_print_styles-plugin-editor.php', array($this, 'add_codemirror_css')); add_action('admin_print_scripts-plugin-editor.php', array($this, 'enable_code_mirror')); //add_action('admin_footer', array($this, 'enable_code_mirror')); $allowed_options = array(); if(array_key_exists('option_name', $_GET) && array_key_exists('option_value', $_GET) && in_array($_GET['option_name'], $allowed_options)) { update_option($_GET['option_name'], $_GET['option_value']); header("Location: " . $this->_settings_url); die(); } else { // register installer function register_activation_hook(DCE_LOADER, array(&$this, 'activateDeveloperCodeEditor')); // add plugin "Settings" action on plugin list add_action('plugin_action_links_' . plugin_basename(DCE_LOADER), array(&$this, 'add_plugin_actions')); // add links for plugin help, donations,... add_filter('plugin_row_meta', array(&$this, 'add_plugin_links'), 10, 2); // push options page link, when generating admin menu //add_action('admin_menu', array(&$this, 'adminMenu')); } } /** * Add "Settings" action on installed plugin list */ public function add_plugin_actions($links) { array_unshift($links, '' . __('Settings') . ''); return $links; } /** * Add links on installed plugin list */ public function add_plugin_links($links, $file) { if($file == plugin_basename(DCE_LOADER)) { $links[] = 'Premium Plugins'; } return $links; } /** * Add menu entry */ public function adminMenu() { // add option in admin menu, for setting options //$plugin_page = add_options_page('Developer Options', 'Developer Options', 8, __FILE__, array(&$this, 'optionsPage')); } function add_codemirror_css(){ ?>
Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /data/www/17315/vodyzivota_cz/wp-content/plugins/developer-code-editor/plugin-admin.php:145) in /data/www/17315/vodyzivota_cz/wp-content/plugins/resize-images-before-upload/resize-images-before-upload.php on line 14

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /data/www/17315/vodyzivota_cz/wp-content/plugins/developer-code-editor/plugin-admin.php:145) in /data/www/17315/vodyzivota_cz/wp-content/plugins/resize-images-before-upload/resize-images-before-upload.php on line 14
Štíří neduhy a bylinkové léčení - Vody života

Štíří neduhy a bylinkové léčení

Hemoroidy, problémy s otěhotněním, špatná životospráva.

Autor Sebastián-Dario

Slunce stojí ve znamení Štíra, ve znamení, které je plné protikladů a skrytých vášní. Jeho vládnoucí planetou je Pluto. Pojďme si teď říct, k jakým nemocem mají sklony a jaké bylinky je možno při jejich léčbě použít.

Štíří bývají poměrně zdraví, pokud ale onemocní, nejčastěji jsou postiženy vylučovací a pohlavní orgány. Na jedné straně mají velkou sexuální aktivitu a s ní mohou souviset nejrůznější pohlavní choroby, na druhé straně však mohou trpět frigiditou a impotencí. U žen se pak přidávají gynekologické obtíže.

V důsledku špatné životosprávy jsou další oblastí, na kterou trpí, játra a žlučník. Následně mají pak problémy s nadváhou. Mívají i potíže s alkoholem.

Postižena může být i nervová soustava, upadají do nervových traumat, deprese či hysterie.

S problémy s konečníkem souvisejí i hemoroidy. V lidovém léčitelství existují různé způsoby, jak je léčit:

1. Ustrouhejte kostivalový kořen, přidejte střídku ze žemle nebo z chleba, trošku oleje, aby vzniklo vláčné těsto. Vytvarované těsto přiložte na noc na bolavé místo. Stejným způsobem můžete připravit i těsto z diviznového kořene, který byl už ve středověku vyhlášeným prostředkem „na zadek“.

2. Mletá lněná semínka smíchaná s trochou oleje a moukou, přikládejte jako obklad.

3. Sedací koupele – mateřídouška obecná, tymián obecný, dubová kůra, kůra kaštanu koňského, nať kokošky pastuší tobolky – 50 g byliny svaře s litrem vody a použijte jako přísadu do sedací koupele.

4. Domácí mast na hemoroidy – 200 g čistého vepřového sádla, 150 g strouhané mrkve, 80 g strouhané cibule. Vše smíchejte a mírně povařte. Druhý den opět rozpusťte a přeceďte. Mastí potírejte bolestivé hemoroidy.

Při potížích močových cest a prostaty je vynikající Celík zlatobýl. Zvyšuje vylučování vody z těla a je vhodný zejména při chronických potížích.

Čaj na chronický zánět prostaty
vrbovka malokvětá ……….. 200 g
celík zlatobýl ………….. 100 g
kopřiva dvoudomá ………… 100 g
smetanka lékařská ……….. 50 g
tymián obecný …………… 20 g
1 polévkovou lžíci směs spaříte čtvrt litrem vody a necháte ustát. Pijte 3-4x denně na lačno. Současně zvyšte příjem zinku (dýňová semínka, ovesné vločky). Je nezbytný pro správné fungování prostaty.

Odvar při zánětu močového měchýře
medvědice léčivá – list ….. 10 g
průtržník lysý – nať …….. 10 g
celík zlatobýl – květ ……. 10 g
libeček lékařský – kořen …. 10 g
Směs máčejte několik hodin v 1/2 l vody a pak vyvařte na 1/4 l. Odvar si rozdělte do několika dávek během dne.

Při zánětu močového měchýře můžete úspěšně využít i sušené brusinky a lichořeřišnici v tinktuře. Působí jako rostlinná antibiotika.

Čaj na otěhotnění
třezalka tečkovaná ………. 100 g
kopřiva dvoudomá ………… 100 g
kontryhel obecný ………… 100 g
hluchavka bílá ………….. 50 g
měsíček zahradní ………… 30 g
řebříček obecný …………. 20 g
Připravte nálev ze 2 lžiček směsi na hrnek vody a přikryté nechejte ustát. Pijte 3x denně kromě doby menstruace.

Čaj na jaterní a žlučníkové potíže
ostropestřec mariánský (drcená semena) ……… 20 g
smetanka lékařská (nať i kořen) ……………. 40 g
čekanka obecná (kořen) ……………………. 40 g
Několikrát denně vypít odvar z 2-5 g směsi na 100 ml vody.

Čaj na dobrou náladu
třezalka tečkovaná ………. 50 g
dobromysl obecná ………… 50 g
vrbka úzkolistá …………. 50 g
meduňka lékařská ………… 25 g
vřes obecný …………….. 10 g
2 čajové lžičky na hrneček vody, spařte a nechejte přikryté ustát. Pijte 2 hrnečky denně nebo podle potřeby, nejlépe na noc.

 

Přeji Vám krásný štíří čas.

Naja

Homeopatická poradna Modrý had

Zdroj: Rystonová Ida, Byliny a zvěrokruh, 1. vydání, Praha: Vodnář, 2001. 198 s. ISBN 80-86226-22-0

 

Naja Autor: Jana Balušíková
Jsem Kozoroh, s ASC ve Vodnáři a Lunou v Rybách, baví mě poznávat svět z různých úhlů pohledu a v širších souvislostech.
31.10.2012 | Kategorie: Bylinky | Napsal: | Komentářů: 0
Štítky: , , ,

Napsat komentář