K čemu je užitečné železo

Nedostatek železa v krvi

© Flickr bayat

Astrologickému znamení Ryb je přiřazena barva magenta a tkáňová sůl Ferrum phosphoricum.  S touto solí mám bohaté zkušenosti především díky svým dětem a dětem v celé naší rozvětvené rodině. Pomáhá totiž naprosto skvěle při nachlazeních, virózách, chřipkách, opakovaném zvracení, při zvýšené teplotě do 39°C (pokud je teplota vyšší, je vhodnější červená sůl Kalium phosphoricum), zkrátka při veškerých onemocněních, která nás nyní v závěru zimy i během celého roku mohou trápit.

Je možné ji použít akutně – jednu tabletu každou hodinu – právě v začátcích výše uvedených onemocnění; pokud je třeba, lze ji podávat i častěji. U mých dětí jsem ji tímto způsobem použila opakovaně a vždy byla velmi rychle patrná úleva. Ferrum phosphoricum je možno použít u dětí i jako prevenci nejrůznějších zimních viróz a nachlazení. Svým dětem ji dávám od října do zhruba března (1 tabletu 2x denně) a jejich nemocnost se výrazně snížila. Zkrátka na tuto sůl nedám dopustit.

Ferrum phosphoricum mi velmi pomohlo i v případě, kdy dcera spadla v koupelně na dlažbu přímo na nos a spustilo se jí masivní krvácení. Podávala jsem jí tabletu každých 5 minut, dokud krvácení neustalo. Tato sůl skutečně velice efektivně a rychle zabírá u jakýchkoli akutních krvácení i po poranění.

Další oblastí působení, kde magnetovou sůl můžete s úspěchem použít, je menstruace. Kamarádce, která měla dlouhodobě potíže se silným krvácením během menses, se vše upravilo po využívání třech balení solí (brala je velmi intenzivně v dávce 5 tablet denně).

Dobré ohlasy mám i od maminek, které trpí těhotenskou anemií a nechtějí brát klasické železo, neboť z něj mají zažívací potíže, případně jim nezabírá. Efektivitu v těchto případech mám laboratorně ověřenu – většina těhotných žen se svým gynekologům nesvěřila, že užívá něco jiného, než jimi předepsané železo z lékárny, a po kontrolních odběrech si lékaři pochvalovali, k jakému zlepšení došlo.

Ferrum phosphoricum vám pomůže také v období těhotenství, ale i pro dobu po porodu, kdy žena potřebuje díky větší či menší krevní ztrátě železo doplnit a celkově posílit.

Magnetová sůl je zkrátka jedna z tkáňových solí, kterou se rozhodně vyplatí mít po ruce, zejména pokud čekáme rodinu či už doma nějaké ty děti máme.

Siamina, Duhová hvězda

Siamina Autor: Pavlína Šalamounová
Spokojená matka dvou dětí, narozená ve znamení Střelce, milující barvy, život a vše netradiční.
26.2.2013 | Kategorie: Tkáňové soli | Napsal: | Komentářů: 0
Štítky: , , ,

Napsat komentář