Chirurg bez skalpele

Hnisavé procesy, padání vlasů, lámavost nehtů.

Autor fluor_doublet

Dnes bych vám ráda představila tkáňovou sůl Silicea. Nastává astrologické znamení Střelce a právě tomuto znamení je Silicea přiřazena.

Sůl Silicea je značená modrou barvou, chemicky se jedná o oxid křemičitý (SiO2). V těle součástí pojivových tkání (kosti, chrupavky, zuby, nehty, kůže, klouby, vlasy,…) dodává jim pevnost a pružnost. Je to takový biochemický kosmetický přípravek a zároveň biochemický chirurg, protože otevírá v těle cestu pro vypuzení hnisu. Jak vidíte, jedná se o sůl se širokým spektrem použití. Zároveň se ale jedná o nejpomalejší tkáňovou sůl, proto je třeba ji brát dlouho a obrnit se trpělivostí, účinek se nakonec dostaví.

Časté je její využití v případě ucpaných slzných kanálků u miminek, která mají zhnisaná a ulepená očička. Měla jsem na konzultaci maminku, jejíž miminko mělo očička úplně zalepená hnisem, zároveň bylo velice lekavé a přecitlivělé. Do očí mu kapala oční kapky z lékárny a oči se nelepšily, spíše naopak. Navíc se při sebemenším průvanu množství hnisu zvětšovalo a pak mělo miminko problém víčka rozlepit. Všechny tyto symptomy patří k soli Silicea, protože ta má mimo jiné ochranou funkci nervů. V tomto případě jsem poradila sůl rozdrtit a vtírat několikrát denně na dásně. Za nějakou dobu mi paní radostně telefonovala, že miminku sůl zabrala a oči přestaly hnisat, navíc se mu ještě zmírnilo věčné lekání.

Silicea se dá například použít ke zmírnění vypadávání vlasů a další vlasové potíže, které často bývají v kombinaci s lámavostí nehtů. Taktéž je možno ji užívat při hnisavé reakci po očkování, u hnisavé angíny (kdy pomůže vypudit čepy) nebo také u ječného zrna. Kdekoli se jedná o akutní nebo o chronický hnisavý proces, nebojte se použít Siliceu. V případě akné s hlubokými hnisavými ložisky, která se opakovaně zaněcují, je výborné použít nejprve právě Siliceu na vypuzení hlubokého hnisu a teprve pak na dočištění pokožky sůl Calcarea sulphurica.

U tkáňové soli Silicea je třeba opatrnosti v případě implantátů v těle, tělo by se jich mohlo začít zbavovat. Především je třeba dát pozor, aby ji neužíval ten, kdo má strojek pro podporu srdeční činnosti. V případě nitroděložních tělísek vypuzení nehrozí.

Vaše Arulka

Duhová hvězda

Arulka Autor: Laurencie Kühpastová
Kdysi jsem chtěla být lékařka, veterinářka nebo psycholožka. Potom jsem usoudila, že být dobrou lékařkou, ať už lidí nebo zvířat, znamená spousty hodin mimo domov a mimo rodinu. Nakonec jsem vystudovala stavební fakultu.
23.11.2012 | Kategorie: Tkáňové soli | Napsal: | Komentářů: 0
Štítky: , , ,

Napsat komentář