Energie skrytá v červené

Nastává období vlády Berana. Tomuto znamení je přiřazena červená barva a tkáňová sůl Kalium Phosphoricum. Jedná se o sůl se širokým použitím a určitě je dobré ji mít doma stále po ruce. Ano, vím, že to říkám skoro o každé soli, když já na ně prostě nedám dopustit.

Kali phos často užívám osobně, je výborná na akutní únavu.  Je jedno, jestli je to únava po probděné noci s nemocným dítětem, jestli máte velkou honičku v práci, nebo se učíte na zkoušky a nevíte, kde vám hlava stojí. Kali phos má rychlý povzbuzující účinek, napomáhá soustředění a koncentraci. Například káva nesedí mému žaludku a tak ji nepiji – pokud se potřebuji probrat, sáhnu po Kali phos.

Jedna klientka si brala tuto sůl pro manžela, který byl velice vyčerpaný z množství práce, v noci nemohl spát kvůli vířícím myšlenkám a byl již velice vyčerpaný a vystresovaný. U tohoto muže červená sůl způsobila, že začal spát a to hned na poradě. Pokud jste vyčerpaní z dlouhého nedostatku spánku, sůl vám samozřejmě spánek nenahradí, avšak pomůže vám odpočívat, v klidu usnout a tím nabrat energii.

Když máte v rodině starého člověka, který bydlí sám, samotu špatně snáší, ale přesto nechce chodit mezi lidi, protože trpí únavovými bolestmi nohou, použijte Kali phos dlouhodobě. V takových situacích navrátí člověku psychickou pohodu a životní jiskru.

Tkáňová sůl Kali phos dodává energii, je součástí tzv. trojboje (Kali phos – energie, Ferr phos – kyslík, Nat mur – voda). Všude, kde jde o stav ohrožující život, je třeba myslet na tuto sůl jako první – např. při akutním stádiu rakoviny, chřipce s vysokými horečkami nad 39°C, veškeré choroby hlavy – otřesy mozku, záněty mozku atd. Tělu je nutné dodat energii, aby mělo sílu se nemoci postavit. Při závažných onemocněních a úrazech je samozřejmostí, že vyhledáme lékaře. Tkáňová sůl však může sloužit jako velice dobrý doplněk ke konvenční léčbě.

Poněkud paradoxní je, že tuto sůl je vhodné použít i pro hyperaktivní děti. Nemusíte se bát, nebudou mít ještě víc energie, úpravou rovnováhy této soli v těle dojde ke zklidnění.

Nedávno za mnou přišla nešťastná, uplakaná paní, že potratila miminko a nemůže se z toho šoku vzpamatovat. V tomto případě jsem doporučila Kali phos velmi často – minimálně 6x denně a během týdne se klientka se situací začala vyrovnávat. Kali phos je výborná na akutní šok – třeba z náhlého opuštění partnerem, smrti blízké osoby nebo úrazu – jedná se zkrátka o takovou první pomoc.

Malým vodítkem, že tuto sůl potřebujete, může být např. to, že máte velkou chuť na oříšky, nebo oříškovou čokoládu a nemůžete si ji odepřít.

Hodně energie v prvních jarních dnech Vám přeje

Arulka

Arulka Autor: Laurencie Kühpastová
Kdysi jsem chtěla být lékařka, veterinářka nebo psycholožka. Potom jsem usoudila, že být dobrou lékařkou, ať už lidí nebo zvířat, znamená spousty hodin mimo domov a mimo rodinu. Nakonec jsem vystudovala stavební fakultu.
25.3.2013 | Kategorie: Tkáňové soli | Napsal: | Komentářů: 1
Štítky: , , ,

Jeden komentář k “Energie skrytá v červené”

  1. Lili napsal:

    Dobrý den, máte zajímavé články o solích, jen by mě zajímalo, jaký je rozdíl mezi barevnými biominerály 1-12 a klasickými solemi vyráběnými např. firmou DHU.. děkuji moc za odpověď.

Napsat komentář