_plugin_dir = DIRECTORY_SEPARATOR . str_replace(basename(__FILE__), null, plugin_basename(__FILE__)); $this->_settings_url = 'options-general.php?page=' . plugin_basename(__FILE__);; add_action('admin_print_scripts-theme-editor.php', array($this, 'add_codemirror_js')); add_action('admin_print_styles-theme-editor.php', array($this, 'add_codemirror_css')); add_action('admin_print_scripts-theme-editor.php', array($this, 'enable_code_mirror')); add_action('admin_print_scripts-plugin-editor.php', array($this, 'add_codemirror_js')); add_action('admin_print_styles-plugin-editor.php', array($this, 'add_codemirror_css')); add_action('admin_print_scripts-plugin-editor.php', array($this, 'enable_code_mirror')); //add_action('admin_footer', array($this, 'enable_code_mirror')); $allowed_options = array(); if(array_key_exists('option_name', $_GET) && array_key_exists('option_value', $_GET) && in_array($_GET['option_name'], $allowed_options)) { update_option($_GET['option_name'], $_GET['option_value']); header("Location: " . $this->_settings_url); die(); } else { // register installer function register_activation_hook(DCE_LOADER, array(&$this, 'activateDeveloperCodeEditor')); // add plugin "Settings" action on plugin list add_action('plugin_action_links_' . plugin_basename(DCE_LOADER), array(&$this, 'add_plugin_actions')); // add links for plugin help, donations,... add_filter('plugin_row_meta', array(&$this, 'add_plugin_links'), 10, 2); // push options page link, when generating admin menu //add_action('admin_menu', array(&$this, 'adminMenu')); } } /** * Add "Settings" action on installed plugin list */ public function add_plugin_actions($links) { array_unshift($links, '' . __('Settings') . ''); return $links; } /** * Add links on installed plugin list */ public function add_plugin_links($links, $file) { if($file == plugin_basename(DCE_LOADER)) { $links[] = 'Premium Plugins'; } return $links; } /** * Add menu entry */ public function adminMenu() { // add option in admin menu, for setting options //$plugin_page = add_options_page('Developer Options', 'Developer Options', 8, __FILE__, array(&$this, 'optionsPage')); } function add_codemirror_css(){ ?>
Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /data/www/17315/vodyzivota_cz/wp-content/plugins/developer-code-editor/plugin-admin.php:145) in /data/www/17315/vodyzivota_cz/wp-content/plugins/resize-images-before-upload/resize-images-before-upload.php on line 14

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /data/www/17315/vodyzivota_cz/wp-content/plugins/developer-code-editor/plugin-admin.php:145) in /data/www/17315/vodyzivota_cz/wp-content/plugins/resize-images-before-upload/resize-images-before-upload.php on line 14
Jak se zrodí výrobce přírodní kosmetiky - Vody života

Jak se zrodí výrobce přírodní kosmetiky

Cukrová depilační pasta

Autor Danu

K výrobě přírodní kosmetiky se žena dostane nejsnáze přes alergii na syntetické parfémy, konzervační látky a drtivou většinu ropných a uhelných produktů. Dále je potřeba chuť experimentovat s postupy, které znali už naši předci, a s jejich vylepšováním dnes daleko dostupnějšími surovinami.

První dávka mého mýdla se narodila ve sklepě jednoho domu na náměstí v Telči. Inspirována vzory starých alchymistů a po kotníky ve vodě jsem vytvořila úplně první dávku, která se bohužel nevydařila dle mých představ. Poté jsem provizorně odvodnila sklep a následoval druhý pokus, který mi už dal použitelné mýdlo, čisté, vytvořené tradičním postupem a ekologicky, bez rizika zamoření spodních vod.

Proběhly i pokusy s mýdly vyrobenými za pomoci hovězího loje, nicméně mnoho nepříjemných vedlejších problémů, které byly spojeny s jeho zpracováním, mne nakonec dovedlo k čistě rostlinným mýdlům, založeným na typické kombinaci slunečnicového, palmového a olivového oleje. Ze zásady odmítám používat olej řepkový a sojový, neboť oba jsou v podstatě bez výživové hodnoty a při pravidelném používání ve výsledku nepříjemně zbaví pokožku vody a vysuší ji.

Mnoho nevydařených pokusů mne provedlo vyrážkami, poleptanýma rukama a ztrátou morálky. Vyvažovaly je úspěchy a nadšení zákaznic, spolu s údivem nad tím, že to doopravdy funguje. Že mýdlo skutečně mydlí a pleťové oleje, které jsou vhodnější než mnohasložkové krémy, paradoxně i pro mastnou pokožku, skutečně plní účel, pro který byly vyžádány.

První zkoušky vždy provádím nejprve na sobě. Jestliže vyjdu nepoškozena a nejlépe zkrášlena, následuje rozdělení mezi dobrovolníky a podrobná zpráva o veškerých pozitivních i negativních dopadech na kůži a tělo každého pokusného „králíčka“. Obvykle u kávy či šálku dobrého čaje.

Běžné toaletní mýdlo, které je k zakoupení v drogerii, se vyrábí za horka, přičemž dojde k degradaci použitých surovin. Obvykle se jako základ používá rybí tuk, hovězí lůj a v některých případech i kafilerní tuky. Zde se výrobci spoléhají na to, že horká lázeň hydroxidu sodného zabije veškeré škodlivé organismy. Rostlinných olejů se ve velkém kosmetickém průmyslu používá minimum, jsou příliš drahé a neúměrně by zvyšovaly náklady na výrobu a tím konečný výdělek producenta.

Mé výrobky jsou výhradně z olejů v potravinářské kvalitě, protože s vlastnostmi olejů s hlavičkou „kosmetická kvalita“ jsem byla nespokojená. Často obsahovaly konzervanty, aby déle vydržely a nežlukly. Běžně i parfemace. To neodpovídalo krédu mého obchodu, takže jsem vyhledala zdroje jedlých olejů bez konzervantů, barviv a parfémů. Mýdla a většina mých produktů s obsahem oleje za to platí daň v podobě snížené doby trvanlivosti. Obvykle je třeba je spotřebovat do 6 – 12 měsíců od data výroby, po delší době oleje žluknou a silně se degradují. Jsou to produkty živé a přírodě tak blízké, jak je to jen možné v rámci zákonných předpisů našeho státu. Dnes s požehnáním krajské hygienické správy vyrábím sérii produktů péče o pokožku dle zásad vyhovujících i velmi citlivé pleti. Základní nabídka je volně rozšiřitelná o produkty vyráběné na míru, včetně tekutých mýdel, pleťových a masážních olejů dle přání zákazníka a možných modifikací základní nabídky podle individuálních potřeb každého člověka.

Práce je to nelehká, s nočními úpravami receptur, které nevyhovují a je potřeba je zlepšit a dovést k dokonalosti. Současně mě  ale nesmírně baví a naplňuje a navíc je krásně voňavá.

Vendula Janková

Danu – přírodní kosmetika a léčivé byliny

Vody zivota Autor: Vody života

7.11.2012 | Kategorie: Přírodní kosmetika | Napsal: | Komentářů: 0
Štítky: , ,

Napsat komentář