Odpověď na téma: Stravovací směry – syrová strava, vegetariánství, dělená strava, BLP…

#1415
Naja
Naja
Člen

Přijede ke mně na návštěvu kamarádka s pětiletým dítětem, které má BLP. Hledám inspiraci na nějaké pohoštění, které bych mohla připravit. Máte něco ozkoušeného, co neurazí a zaujme?

Asi nejlepší je využít přirozeně bezlepkové potraviny – ovoce, zeleninu. Třeba ovocný salát, mrkev nakrájet na tyčinky a dát do skleničky, děti ji pak zobou, to lze udělat i s okurkou, paprikou… Ze sladkého lze třeba udělat puding Dr Oetker (ještě radši kouknout na složení) a do pudingu koupit BLP piškoty. Na chlebíčky už je třeba koupit BLP pečivo ( v hypermarketech bývá bezlepkový koutek) nebo takové ty pufované kukuřičné/rýžové chlebíky. Obložit sýrem, máslem – pozor na uzeniny, u nich je třeba kontrolovat složení. Nebo udělat jednohubky bez pečiva – na párátko jen kousek sýra a k tomu kuličku hroznového vína.
Stačí to takto, nebo mám ještě vymýšlet něco jiného? :) Také záleží na tom, co dítku chutná. :) Držím palce, ať se pohoštění podaří. :)

Díky moc, zkusím nějaké ovocné a zeleninové variace. I ty jednohubky se sýrem se mi moc líbí. Myslím, že to bude i na pohled vypadat hezky.