Možnosti využití astrologie pro současného člověka

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Jan Zimmer Jan Zimmer a poslední změna proběhla před 7 roky, 9 měsíci.

Prohlížíte 4 příspěvky - 1 ze 4 (celkem z 4)
 • Autor
  Příspěvky
 • #324
  Naja
  Naja
  Člen

  Jaké máte zkušenosti s astrologií a astrology? Může astrologie pomoci v transformaci osobnosti a může předvídat budoucnost?
  Jan

  #619
  Jan Zimmer
  Jan Zimmer
  Člen

  A ještě jedna podotázka: Posunulo někoho setkání s astrologem nějak zajímavě či dokonce výrazně osobnostně?

  #622
  Smazaný uživatel
  Smazaný uživatel
  Účastník

  Dá se s astrologií předpvídat budoucnost?

  Já astrologii miluji :-), asi je to dáno tím, že jsem vždycky tíhla spíše k přírodním vědám, takže astrologie, jako jedna z těch „podivných“ nauk, se nabízela jaksi přirozeně. Jsem od přírody hodně racionální a skeptik :-), všechno si musím osahat. Dříve jsem na takové věci nevěřila, říkala jsem si, že všechno si můžeme ovlivnit sami. Pak se mi v životě udály věci, které šly mimo mne, a tak jsem si začala říkat, osudu neujdeš a stejně s tím nic nenaděláš. Paradoxně díky tomu a díky nejenom astrologii, dnes zase po letech stojím nohama na pevně zemi a vím, že si život ovlivňuji především sama 🙂

  Takže lze předpovídat budoucnost? Budoucnost si tvoříme hlavně sami, ale astrologie nás může, stejně jako karty nebo cokoli jiného, upozornit na to, že to třeba nepůjde tak snadno. Stejně tak jako nám dá zpětně odpověď, proč se nám některé věci udály. A s tím už se dá hezky pracovat, ne? Teda pokud chceme. Žádný astrolog, ani sebelepší kolečko neudělá práci za nás 🙂

  Věřím, že každé setkání s každým nás někam posouvá, i když si to mnozí z nás neuvědomují. I to, že nás někdo naštve, je vlastně posun v životě, jen je třeba ty signály zaznamenat a přemýšlet o nich. Ale ano, setkání s astrologií mne přeci jen posunulo, protože dnes o všech událostech přemýšlím jinak. A především (i když to tak někdy nevypadá :-D), pokud se mi něco v životě děje, ptám se hlavně sebe sama – co se to vlastně děje se mnou? Proč se mne něco tolik dotklo? Přemýšlím více o sobě, ne už tak o druhých. Když má manžel a děti špatnou náladu, ptám se i sama sebe, jestli nejsem dneska sama více rozhozená … Protože nakonec všechno je naše subjektivní vnímání.

  A i to nám pomáhá se naučit horoskop, poznat, jak vnímám sama sebe, jak vnímám okolí, jak vnímám události v životě, kde mám slabiny a co naopak mi v životě pomáhá je překonávat, a horoskop taky ukazuje, co a koho budeme v životě potkávat, protože ty naše slabiny potřebujeme řešit, potřebujeme se učit. Takže už ani nejsem překvapená, proč jsem mám partnery, které mám, proč dělám práci, kterou dělám, proč se zabývám tím, čím se zabývám, atd. Zdá se, že už mne nemůže nic překvapit :-)) Omyl, horoskop ukazuje sice naše možnosti, ale jak se konkrétně v dané situaci zachováme a co nakonec uděláme už je jen na nás, horoskop není neměnný, změnou sebe sama přetváříme i to naše kolečko a nacházíme v něm stále nové a nové významy, astrologie, stejně jako život je dobrodružství.

  Často slyším – nemůže být jen 12 typů lidí. Nemůže, věřte, že žádný horoskop není stejný, v astrologii jde o mnohem víc … aneb, zkuste a uvidíte :-), budete překvapeni.

  #625
  Jan Zimmer
  Jan Zimmer
  Člen

  Já myslím, že zdravá dávka zdrženlivosti není na škodu. Mám několik známých, kteří se šli učit astrologii, protože chtěli dokázat, že nefunguje. Někteří se potom stali dobrými astrology 🙂 Oni tyhle věci se dělají těžko bez nohou na zemi. Tedy těžko se dělají dobře. Astrolog, aby byl dobrý musí mít i všeobecný přehled a sám si osvojit nějaké poznání. Nikdo nemůže druhému ukázat cestu tam, kde to vůbec nezná. Co se mi na astrologii moc líbí je, že vždycky se dá vypátrat cesta, jak se dostat i z těžkých situací. Dá se najít drakokam ukrytý v těžkém kameni osudu, doplnit naše mozaika poznání. Můžeme si popovídat s „bohy“ ukrytými v našem nevědomí a objevit skryté možnosti. Taky se mi často stává, že lidi jsou rádi, že jsem jim potvrdil myšlenky o sobě samých, které se ostýchali s kýmkoliv konzultovat, protože mysleli, že by je okolí považovalo podivíny. Dobrý astrolog může člověku ukázat mnohé dispozice, objasnit mnohé okolnosti a navrhnout různá řešení. Důležité ale je, že MY rozhodujeme o tom, kterou cestou se vydáme ve svém životě. Ať už přijmeme rady zvenčí nebo půjdeme sami za sebe, je to naše cesta a to bychom měli mít ve vědomí.

Prohlížíte 4 příspěvky - 1 ze 4 (celkem z 4)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.