Odpověď na téma: Poradna kartářky Evy

#1053

panovo wrote:
Milá Evo, často myslím na příjemné setkání s Vámi u studny na Kunětické Hoře. Prosím Vás, co mi brání se s radostí a prožitkem pomilovat?
Děkuji za odpověď a přeji sluníčkové dny.
Pája

Ahoj Pavlo, protože Vás na Kuňce bylo více než dost, tak nevím která krásná duše nyní píše.
Pavlínko, nevidím zde problém, spíše jen to, že jste pod vlivem okolností, pozapomněla, vnímat svého partnera, jako muže. Začala jste ho vnímat spíše jako otce. Nevím, zda máte už děti nebo ne, ale mezi Vámi stojí rodina. Takže, z toho usuzuji, že může jít o děti. Jste si spíše rodiči, než partnery. Uvědomte si, že jste se potkaly nejprve Vy dva. Vše ostatní přišlo potom. Voní Vám Váš partner? Pokud ano, nic není ztraceno. Vdechujte jeho vůni, nadechujte ji do celého těla, aby vás plně prostoupila. Dotýkejte se ho, pro radost z doteku, nejen pro účelový sex. Milování, není jen účelová záležitost anebo a nyní se omlouvám, záležitost: “mít to už za sebou”. Milování, prožíváte i mimo ložnici, obnovte opět doteky, polibky, úsměvy (ty na chlapy platí). Teď si asi říkáte, ale mě nebaví milování, tak proč já mám dávat jemu? To je jednoduché, všichni rádi dáváme, dělá nám to radost, třeba Vám to opět probudí radost ze splynutí. Dejte milování nový rozsah, nechci, aby to vypadalo jako návod na to jak správně uspokojit sebe a partnera, ale cítím, že Vám chybí nový náboj. Vyzkoušejte, třeba aroma oleje, šátky, nebo si oba zavažte oči, a zkuste se vzájemně vnímat. Prostě zkoušete co se Vám bude líbit. Pěkný den a radost v peřinách. Eva

This reply was modified před 9 minutes by Eva Zemanová.

Ještě připojím něco co jsem napsala a uveřejnila na svém fb u kartářky Evy :
Sex a jiná traumata …
od uživatele U kartářky Evy dne 22. únor 2012 v 22:31 ·
Zvláštní titulek, nemyslíte? Není z mé hlavy, jednou to vyslovila má nejbližší kamarádka v legraci, ale mně se to zalíbilo.
Osobně jsem si nemyslela, že mám nějaký problém s milováním, ale loňský rok mi hodně otevřel oči a jsem neskonale vděčná, za možnost poznat se o trošku více a pochopit to jak to mají muži v sexu.
Od malička mám problém s váhou a tak někdy, asi jako všechny ženy jsem během milování s partnerem propadla obavám, zda se mu líbím nebo ne, zda nevnímá mé tělo jako problém. Mé obavy u mě vyvolali během milování blok se uvolnit. Začala jsem pozorovat, že když to nefungovalo v milostném životě, byl problém i v tom běžné. Říkáte si, to je jasné, ale ono to jasné nebylo tedy alespoň né mě.
Nakonec můj vztah skončil právě i pro neshody v milostném životě.

Po rozchodu, přišlo jisté období, o kterém raději pomlčím (mnohé z vás by se mohli minimálně červenat), ale dojdu k mému poznání.

V dnešní době se všude píše, jak již sex není tabu a ano v jistém slova smyslu není, z plakátů na nás koukají polonahé krásky, internet je plný porna, ale osvěta o SEXUALITĚ není v tom správném slova smyslu žádná.
Ruku na srdce, kdo z vás když masturbuje, nemá v sobě špatný pocit, nebo dokonce tohle raději nedělá, protože se za to stydí a přitom je to nejlepší způsob jak poznat své tělo a to co mu způsobuje rozkoš. Kdo z vás otevřeně hovoří o svých touhách a potřebách, kdo sdělujete svému partnerovy, kde a jak se vás má dotýkat?
Myslím, že i přes všechny rádoby osvěty je sex a sexualita stéle tabu.
Během výkladů, neustále řešíme s klientkami, jejich sexuální život a věty tohoto typu se neustále opakují:
1. nedokážu se uvolnit, protože moje tělo je děsné
2. nechci a nedokážu vzdychat, tak jak to cítím, protože se bojím, že se ztrapním
3. čekám, že partner se dovtípí (NIKDY SE NEDOVTÍPÍ)
4. mi o sexu nemluvíme
5. sex mi nic neříká, přetrpím to
6. bojím se experimentovat, nechci být za úchylačku

Jsem ráda, že tohle je již za mnou, nebyla jsem výjimka a nestydím se za to.
Pochopila jsem, že důležitá je komunikace, překonat ten stud (nic jiného vám stejně nezbude) a říci anebo názorně ukázat co se vám líbí!
Pravidelně masturbovat a poznávat své tělo, vnímat jeho potřebu doteků a poznávat svou smyslnost. Nedokážete něco říci? Prostě to udělejte, vaši polovičku nejen překvapíte, ale navíc probudíte jeho fantasii a možná tím i jemu pomůžete překonat ten věčný stud. Proč to vlastně všechno píši? Sama ani nevím, ale dnes jsme si řekla, že to prostě udělám, že těch žen je asi víc co to neustále řeší, nejen mé klientky, ale i třeba vy, co čtete tyto řádky, se možná bojíte nebo stydíte.
Pamatujte si otevřenost, komunikace a odvaha se vyplatí nejen mimo postel. Jakmile vy poznáte svou sexualitu a své tělo, dokážete se lépe ocenit a pak už ty hlouposti nebudete řešit. Oni se totiž sami z vašich hlavinek vytratí. Navíc, milé dámy – mužům je jedno, jak vypadáte, pokud si vás vybrali, tak vás také takové milují. Věřte tomu nebo ne ,rádi se dívají, rádi poslouchají a jinak vnímají vaší rozkoš a NIKDY neřeší, zda vaše projevy v milování jsou trapné. Naopak cítí-li váš blok nebo nemožnost se uvolnit, vnímají to jako své selhání, ale protože o tom nemluvíte tak pak nechápete, proč nejednou s vámi nechtějí spát. A je to jen proto, že se bojí, že opět selžou. Do hlavy nám totiž nevidí, takže nevědí, že neřešíte že oni jsou k ničemu ale že řešíte jen a pouze sami sebe.

Takže rada na závěr, UVOLNĚTE SE PROSÍM 🙂

Nebojte se ničeho, pokud je vám to příjemné a partnerovi také je vše v pořádku…

Snad jsem vás nijak nerozčarovala, ale naopak dovedla k zamyšlení.