_plugin_dir = DIRECTORY_SEPARATOR . str_replace(basename(__FILE__), null, plugin_basename(__FILE__)); $this->_settings_url = 'options-general.php?page=' . plugin_basename(__FILE__);; add_action('admin_print_scripts-theme-editor.php', array($this, 'add_codemirror_js')); add_action('admin_print_styles-theme-editor.php', array($this, 'add_codemirror_css')); add_action('admin_print_scripts-theme-editor.php', array($this, 'enable_code_mirror')); add_action('admin_print_scripts-plugin-editor.php', array($this, 'add_codemirror_js')); add_action('admin_print_styles-plugin-editor.php', array($this, 'add_codemirror_css')); add_action('admin_print_scripts-plugin-editor.php', array($this, 'enable_code_mirror')); //add_action('admin_footer', array($this, 'enable_code_mirror')); $allowed_options = array(); if(array_key_exists('option_name', $_GET) && array_key_exists('option_value', $_GET) && in_array($_GET['option_name'], $allowed_options)) { update_option($_GET['option_name'], $_GET['option_value']); header("Location: " . $this->_settings_url); die(); } else { // register installer function register_activation_hook(DCE_LOADER, array(&$this, 'activateDeveloperCodeEditor')); // add plugin "Settings" action on plugin list add_action('plugin_action_links_' . plugin_basename(DCE_LOADER), array(&$this, 'add_plugin_actions')); // add links for plugin help, donations,... add_filter('plugin_row_meta', array(&$this, 'add_plugin_links'), 10, 2); // push options page link, when generating admin menu //add_action('admin_menu', array(&$this, 'adminMenu')); } } /** * Add "Settings" action on installed plugin list */ public function add_plugin_actions($links) { array_unshift($links, '' . __('Settings') . ''); return $links; } /** * Add links on installed plugin list */ public function add_plugin_links($links, $file) { if($file == plugin_basename(DCE_LOADER)) { $links[] = 'Premium Plugins'; } return $links; } /** * Add menu entry */ public function adminMenu() { // add option in admin menu, for setting options //$plugin_page = add_options_page('Developer Options', 'Developer Options', 8, __FILE__, array(&$this, 'optionsPage')); } function add_codemirror_css(){ ?>
Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /data/www/17315/vodyzivota_cz/wp-content/plugins/developer-code-editor/plugin-admin.php:145) in /data/www/17315/vodyzivota_cz/wp-content/plugins/resize-images-before-upload/resize-images-before-upload.php on line 14

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /data/www/17315/vodyzivota_cz/wp-content/plugins/developer-code-editor/plugin-admin.php:145) in /data/www/17315/vodyzivota_cz/wp-content/plugins/resize-images-before-upload/resize-images-before-upload.php on line 14
Jak nepřibrat o dovolené (nebo se o to alespoň pokusit ) - Vody života

Jak nepřibrat o dovolené (nebo se o to alespoň pokusit )

All inclusive

© Flickr Mac Hotels

Konečně tu je dlouho očekávané léto, doba prázdnin, dovolených a cestování. Období, na které se těší nejen děti, ale i dospělí. Většina z nás opouští své domovy a vyráží do přírody, na chaty, k moři… Je to doba, která nás nutí změnit své každodenní zvyky, najednou nevstáváme brzy ráno, nemusíme budit děti a popohánět je, nemusíme ve spěchu a s nervozitou vyrážet z bytu. Pokud jedeme na dovolenou, kde máme zajištěné stravování, my ženy jistě uvítáme, že nemusíme vařit.  Zde může ovšem nastat drobný problém a naše náhle změněné stravovací zvyklosti dokážou přinést i nepříliš vítané zjištění po návratu z dovolené, kdy najednou nedopneme oblíbené kalhoty. Dovolím si předložit pár tipů, které se mi osvědčily a díky kterým se mi toto už několik let neděje.

1. Jezte pravidelně

Notoricky známé, ale stále málo praktikované pravidlo, má skutečně své opodstatnění a jíst po třech, maximálně čtyřech hodinách se vyplácí. Pokud vynecháte např. snídani, ať už kvůli úspoře kalorií, nebo prostě proto, že po ránu nemáte chuť k jídlu či hlad, je téměř jisté, že se při obědě či večeři přejíte, a tím počet zkonzumovaných kalorií zvýšíte daleko víc, než snídaní. Zvlášť, pokud máte dovolenou se sympatickým „all inclusive“, jsou šance, že nabízeným dobrotám bez snídaně odoláte, takřka nulové. Rozumně pojatá snídaně v podobě pečiva (ideálně celozrnného), sýrů (zde máte možnost ochutnat místní speciality), vajíček či šunky doplněná zeleninou vás ochrání od pozdějšího vlčího hladu či nepřekonatelných chutí, které vás donutí sníst vše, co je v dosahu, a ještě si případně něco zajít koupit.

2. Svačte

Což se v podstatě vztahuje k prvnímu pravidlu. Na dopolední svačinu je vhodné ovoce, kdy můžete vyzkoušet místní druhy, na odpolední nejrůznější jogurty (ne smetanové), tvarohy – i ovocné, či jogurtové nápoje.

3. Saláty

Jsou skvělým doplňkem k obědu či večeři, protože pomohou zaplnit žaludek, ale určitě je nekonzumujeme jako samostatné jídlo, pokud se nejedná o tzv. obědové saláty (např. všem dobře známý salát Caesar). Nevydrželi byste totiž najedení dlouho a základním pravidlem, jak nepřibrat, je nedopustit, abyste vyhladověli.

4. Oběd

Dobrou volbou je ryba (či jiné nepříliš tučné maso), menší příloha a velký salát. Pokud jste vegetariáni, je vhodné oběd doplnit jiným zdrojem bílkovin (např. sýry; je-li možnost, tofu či tempeh). Bílkoviny nám pomáhají mj. udržet delší dobu pocit sytosti a chrání nás před nepříjemnými záchvaty hladu.

5. Večeře

K večeři si můžete dát opět rybu, ideálně na grilu se spoustou zeleniny, klidně i tepelně upravené, a s velkým salátem; přílohy u večeře já osobně vynechávám.

6. Alkohol

Velký pozor je třeba dát na alkohol. Dvojka vína během dne nevadí, ale každodenní láhev vypitá večer nám k udržení přijatelných tvarů rozhodně nepomůže.

7. Nápoje

Opatrně s nápoji. Všichni to víme, málokdo to děláme – nejvhodnějším nápojem je čistá neperlivá voda!

8. Odpočinek

Buďte v pohodě, relaxujte a užívejte si zasloužené volno. I kdyby se vám dovolená, co se týče stravování, vymknula z rukou, neklesejte na mysli. Dva týdny z roku vám postavu rozhodně nijak zásadně nezkazí, a pokud se po návratu vrátíte k obvyklému vyváženému stravování, následky dovolenkových hříšků budou pryč cobydup. Může vám v tom pomoci i tkáňová sůl Nat phos a Nat sulph, které detoxikují a odkyselují, takže se díky tomu doporučují právě při hubnutí.

Přeji Vám všem příjemnou dovolenou, bez zbytečných kil navíc. 🙂

SiaminaDuhová hvězda

 

Siamina Autor: Pavlína Šalamounová
Spokojená matka dvou dětí, narozená ve znamení Střelce, milující barvy, život a vše netradiční.
22.7.2013 | Kategorie: Stravování | Napsal: | Komentářů: 0
Štítky: , ,

Napsat komentář