Vytvořené odpovědi
-
AutorOdpovědi
-
22.11.2012 v 18:49 odpověď na: Celostní léčba a babské rady (aromaterapie, bylinky, homeopatie…) #1419LydusheČlen
Obecně ten jazyk je dost složitý. Ale barvu povlaku jde při troše cviku (stačí i na sobě) docela dobře rozpoznat.
Většinou se tou diagnostikou jazyka zabývá literatura zaměřená na Tradiční čínskou medicínu.
Nejlepší je tahle Diagnostika z jazyka ale vím, že byla vyprodaná.
Pak má Mudr. Petr Hoffmann knížky na Frekvenci čínské medicíny a Od pramene čínské medicíny. Tam jsou nějaké základy čínské medicíny plus ty diagnostické metody (trochu okrajově).22.11.2012 v 14:18 odpověď na: Celostní léčba a babské rady (aromaterapie, bylinky, homeopatie…) #1417LydusheČlenJo jo tak to je možný.
Jinak to horko jsou většinou pálivé otoky, klouby jsou nateklé a červené, na dotek je pokožka horká a většinou se to zhoršuje v létě.
Chlad je svíravá bolest, klouby jsou nateklé, bledé, pokožka spíš chladná na dotek a zhoršuje se to v zimě.A na 99% je to fakt vidět na tom jazyku dost jasně.
22.11.2012 v 9:16 odpověď na: Celostní léčba a babské rady (aromaterapie, bylinky, homeopatie…) #1411LydusheČlenJo ještě dodám, že bych udělala tak 3% koncentraci a lokálně mazala na postižená místa.
22.11.2012 v 9:15 odpověď na: Celostní léčba a babské rady (aromaterapie, bylinky, homeopatie…) #1410LydusheČlenNa ty artritické bolesti určitě avokádový rostlinný olej a do něho ředit. Je hustý, dlouho vydrží na pokožce a na ty bolesti je vhodný, obsahuje také vys. procento vitamínu D.
POkud je tam chlad tak bych použila ét. olej borovice, ravensara, benzoe, eukalyptus, jalovec, tymián, zázvor. U tohoto ale ověřit, jestli se klient neléčí s vysokým krevním tlakem! Některé ty oleje jsou u vys. TK, kontraindikované.
Je-li tam horkost tak cypřiš, eukalyptus citronovonný, levandule, citron, geránium, máta, řebříček.
Doporučila bych u té horkosti dodržovat „dietu“, vynechat maso, alkohol, kávu, cukr. Přidala bych rybí tuk.
U chladu zase spíše zahřívat – kaše, polévky. Vynechat ovoce, mléčné výrobky, ovocné džusy,syrovou zeleninu…
U toho chladu bude jazyk bíle povleklý. U horka žlutě povleklý.
22.11.2012 v 0:01 odpověď na: Celostní léčba a babské rady (aromaterapie, bylinky, homeopatie…) #1408LydusheČlenLído, existuje nějaká osvědčená směska na artritické potíže u starších lidí, kterou by bylo možné použít podpůrně k homeopatické léčbě?
Jani, potřebovala bych vědět, jaké ty artritické potíže jsou povahy.Jestli je tam horkost nebo spíš chlad popř. nějaké vrzání a přeskakování. Určitě aromaterapie ve spojení s bylinkama pomoci může. Ale ta horkost nebo chlad se tam docela v těchto potížích, rozlišuje.
LydusheČlenLydushe wrote:
Dobrý den Evo, chtěla bych se Vás zeptat na mé dvě starší děti.
Nejstarší syn má už přes rok rýmu. Evidentně na něm nikdo nic závadného neshledává, lékaři sice se snaží nabídnout řešení v podobě odstranění nosní mandle (necítím, že ona by byla ta příčina), alergie nemá, nyní definovali jakousi sníženou slizniční imunitu. Je mi jasné, že příčina je někde úplně jinde. Sama zatím úplně necítím, nevidím, kde. A jak pomoci synovi (potažmo nám) tuto věc řešit?
A pak prostřední dcera má od léta na noze (myslím, že pravá) bradavici. Samozřejmě vytrvale odolává snahám se jí zbavit. Podle reflexních zón je to v oblasti solar plexu. Z toho jsem vydedukovala, že může jít o “vyhřeznutí” nějakých strachů. Dcera je hodně uzavřená a je těžké o tom s ní mluvit, co cítí a vysledovat tak nějaké myšlenkové pochody. Z nějakého důvodu si svou bradavici hýčká.Měla byste pro mě (nás) nějaké informace, které mi zatím zůstávají skryty?
Moc děkuji.Lydushe, možná bych jí tam nechala. Měla byste to přijmout. 4ím více, si ona bude připadat krásnější a vy jí budete vidět jako dokonalý symbol boží, tak bradavička zmizí. Samozřejmě můžete používat různé přípravky. Můj, švagr si dělal tohle: do octa, dal cibuli nechal asi 14 dní pracovat v chladu a pak vždy do gázy, dal kus té cibule a přiložil an postižené místo a zavázal, pradavici to “rozleptalo”, trošku s tím šla kůžička okolní, ale ta se rychle regenerovala. Více tady nevidím. Nepřijde mi to jako strach.. spíše jako neláska. Eva
Evo, děkuju za odpověď. S tou bradavicí už jsem to tak v podstatě udělala. Prostě jsem jí nechala být.
A měla byste pro mě ještě nějaké informace k synovi?LydusheČlenDiskusi už vidím, byla to asi nějaká momentální chyba. Na jablka moštárna je super, na ty menší věci už je to horší, musí tam být alespoň 50 kg což třeba aronie asi neudělá. Tak tu jsem dělala v tom propařovacím hrnci.. 😕 ❗ Tři dny..
Naštěstí ta se nekazí, takže to v té tašce vydržela.
Na menší množství si beru mlýnek nebo hrnec. Zkoušeli jsme si vyrobit doma lis na jablka, ale nějak jsme to měli špatně technologicky zvládnuté, takže jsme to prozatím zavrhli..20.10.2012 v 13:16 odpověď na: Celostní léčba a babské rady (aromaterapie, bylinky, homeopatie…) #1201LydusheČlenBergamot mám taky hodně ráda. Akorát na něj pozor do pleťových přípravků, je fototoxický. Takže lépe používat na noc než na den.
A ylang-ylang u mužů jsem zatím nezažila. Ty citrusy jo nebo nějaké dřeviny, ale chlapy, které jsem měla „v paži“ tak ty ylang teda neuchvátil 🙂
I když pokud je to v kombinaci, tak to může být zajímavé.. !LydusheČlenNO my to tady právě studujeme s mužem. My máme ten ruční mlýnek. A ono není problém točit tou klikou, ale v tom, že je to prostě malý a když chci odšťavnit jablko, tak ho musím nakrájet. A když těch jablek mám dva metráky, tak to je teda radost, to vám povím 🙂 Teď jsme byli v moštárně a tam nám udělali 50l moštu a stálo to 250 Kč a hodinu času..
A ty elektrické jsou krásné, ale zase je to mrňavý. Představa, že odšťavňuju jablíčka po čtvrtkách..
A za úrodu jsem samozřejmě ráda, jenže pak nastávají taky chvíle, kdy dozrajou 4 stromy třešní a nikdo je nechce.. takže to opadá Letos jsme třešně nechali vypálit v pálenici, udělala jsem asi 40 marmelád, ale ten zbytek už jsem nedokázala zpracovat. A to byl i případ švestek a další letošní nadúrody. Jen na jablka jsme vyzráli s tím moštem. (a diskusi nevidím, je možné, že to je tím, že nemám registraci??)19.10.2012 v 16:15 odpověď na: Celostní léčba a babské rady (aromaterapie, bylinky, homeopatie…) #1196LydusheČlenRádo se stalo. A pomohla jsem aspoň trochu? Já nevím jestli bys chtěla nějakou konkrétní indikaci na tu pleť? Nebo jen nápad?
19.10.2012 v 15:11 odpověď na: Celostní léčba a babské rady (aromaterapie, bylinky, homeopatie…) #1194LydusheČlenArulko, tady bych se spíš orientovala podle nosu. Jestli máš ráda levanduli, dej levanduli. Doporučuju si odlít třeba trošku do lékovky 10 ml a přikápnout nějaký éo a pak ho zase třeba změnit, podle potřeby.
Já třeba mám ráda růži a meduňku, tak přidávám po kapce od těchto silic. Růže je vhodná pro zralou a sušší pleť.
Já používám moringový olej jako pleŤový a ten mi hodně připominá vůni petitgrainu (pomerančové listí), tak někdy kapu třeba to.LydusheČlenSiamino to je jasný, že na ruční by se člověk udřel! My jsme právě uvažovali o nějakém výkonném odšťavňovači, ale chtěli jsme se nejdřív poptat, popř. vyzkoušet. Já mám mlýnek, na tom dělám takové ty menší věci – kilo rybízu a podbně. Pak mám odšťavňovací hrnec http://hrnce.heureka.cz/orion-hrnec-nerez-na-odstavnovani-8l/specifikace/#section, ten pracuje za tepla – párou a je to na dlouho. To třeba dělám celý den na plotně, když je toho víc.
Jinak zpracovávám třešně, špendlíky, bezinky, aronie, rybízy, ostružiny, švestky, popř. jablka.
Jablka letos vozíme do moštárny.
Pak z toho dělám buď marmelády nebo šťávy (jakože sirup).Máme docela velkou spotřebu troufám si říct, že letos vydržíme až do příští sezóny. Bylo toho fakt hodně.
A tý aronie letos bylo asi 30 kg, měla jsem to nadvakrát.. uááá!!LydusheČlenMiluše, obdivuju teplou vodu, já bych se bála, že mě to nečekaně protáhne a dojde někde k nějakému trapasu …
Jinak odšťavňovač mám od dubna tenhle: http://www.eujuicers.cz/cs/katalog/odstavnovace/domacnosti/snekove-odstavnovace/odstavnovac-oscar-neo-da-1000-bila a maximální spokojenost, předtím jsem měla obyčejnou odstředivku, a kvalita šťávy se nedá srovnat. Co se týče ovoce a zeleniny, kupujeme s Arulkou biobedýnky; není to sice nejlevnější, ale co by člověk neudělal pro zdraví rodinky .Siamino chápu to správně, že je to stejné jako ten ruční mlýnek odšťavňovací?
My jsme přemýšleli taky nad něčím takovým, jenže my to máme kvůli zpracování ovoce ze zahrady. Na tom bych 20 kg aronie odšťavňovala asi dlouho ne? 🙂LydusheČlenNo podle čínské medicíny by se totiž po ránu mělo jíst teplé – kaše nebo polévka. Zahřívá Slezinu a tu má většina lidí oslabenou.
Já prostě potřebuju po ránu teplý čaj. A vůbec si neumím představit, to studený do břicha 🙂LydusheČlenHolky neměla by snídaně být právě ten základ? Když si představím,že vypiju po ránu šťávu ze studeného ovoce, moje část srdce, která je věnována čínské medicíně, tak už je v podstatě tímhle odumřelá 😀
LydusheČlenDobrý den Evo, chtěla bych se Vás zeptat na mé dvě starší děti.
Nejstarší syn má už přes rok rýmu. Evidentně na něm nikdo nic závadného neshledává, lékaři sice se snaží nabídnout řešení v podobě odstranění nosní mandle (necítím, že ona by byla ta příčina), alergie nemá, nyní definovali jakousi sníženou slizniční imunitu. Je mi jasné, že příčina je někde úplně jinde. Sama zatím úplně necítím, nevidím, kde. A jak pomoci synovi (potažmo nám) tuto věc řešit?
A pak prostřední dcera má od léta na noze (myslím, že pravá) bradavici. Samozřejmě vytrvale odolává snahám se jí zbavit. Podle reflexních zón je to v oblasti solar plexu. Z toho jsem vydedukovala, že může jít o „vyhřeznutí“ nějakých strachů. Dcera je hodně uzavřená a je těžké o tom s ní mluvit, co cítí a vysledovat tak nějaké myšlenkové pochody. Z nějakého důvodu si svou bradavici hýčká.
Měla byste pro mě (nás) nějaké informace, které mi zatím zůstávají skryty?
Moc děkuji.LydusheČlenLydushe, návod na práci s kruhem není obecná rada pro všechny. Je to návrh pro konkrétní ženu (Milusi) v konkrétním čase (teď).
Rodina se nikdy neokouká. Můžeme v sobě vnímat náš rodinný kruh a buď z něj cítíme harmonii a z toho pramenící vděčnost a sílu, nebo pnutí a touhu s tím něco udělat. Pokud se dostaneme do nudy, tak nejsme “tam,” ale jen v hlavě, který se snaží schroustat něco bombastického, mimořádného, extatického a základní věci jsou pro ni nezajímavé, čímž nás dostává od centra-sebe do povrchnosti.
Jak moc může být toto cvičení přínosné určuje praktikant sám vlastním záměrem a upřímností při kruhové 5ti minutovce.
Když např. zde zmiňovaná Miluse procítí určité pocitové změny den ode dne, zaktivují se jí v životě určité sebeléčící síly, které ji budou směřovat k nalezení rovnovážného stavu. Když bude cvičení dělat mechanicky a bez pocitů..nic se nestane. Maximálně nebude 5 minut myslet na to, na co myslí obvykle. Je to bezpečné.
Odpověděla jsem k věci, nebo jsem nepochopila, jak byla otázka míněna?Terezo díky za odpověď. Ano měla jsem to takto na mysli. Něco jako když se koukáme třeba na nějaké tragické věci a už to v nás časem ani žádné emoce nevzbuzuje, už je to „okoukané“.. ale máte pravdu, to znamená, že jsme „odpojeni“..
LydusheČlenTerezo, možná zvláštní dotaz na tu práci s rodinným kruhem.. Není možné, že dojde k jakémusi „okoukání“, či otupění při časté práci s ním a pak tam zahrneme všechny lidi bez dalších emocí, aniž by to mělo původ někde uvnitř?
Víte co myslím?10.10.2012 v 15:56 odpověď na: Celostní léčba a babské rady (aromaterapie, bylinky, homeopatie…) #1047LydusheČlenN
Mám dotaz z jiného “soudku”. Syn 1,5roku má už cca měsíc vyrážku na ruce a hrudníčku, která mu po mastičce (namíchané v lékárně, děsně smrděla) po nějaké době zmizela, ale po týdnu se objevila znova, jen zase trošku jiná a já se nemůžu zbavit dojmu, že to má nějakou souvislost s očkováním Hexou v srpnu i když dle lékařky, to s tím samozřejmě souvislost mít nemůže! Ale já si nejsem vědoma toho, že bychom dělali něco jinak než obvykle nebo, že by jedl něco jiného než obvykle! Můžete mi prosím poradit nějaké homeopatika nebo “babskou radu”, jak na tu vyrážku? Jako miminko měl syn problémy s dětskou žloutenkou, kterou měl velmi silnou. Děkuji za případné rady.
I z pohledu aromatearpie je to podobně. Bylo by vhodné provést celkovou diagnostiku, aby se odhalila příčina.
Jinak na vyrážku by se mohl dát ét. olej levandule. Smíchala bych ho 1:2 éo (1 díl levandule, 2 díly mandlového oleje) a potírala bych postižená místa dle potřeby. Levandule i mandlový olej zmírňují podráždění pokožky a svědění.
Ale tím, že ta příčina bude asi někde hlouběji, tak dávám k dispozici spíš jen osvědčenou indikaci.9.10.2012 v 12:12 odpověď na: Celostní léčba a babské rady (aromaterapie, bylinky, homeopatie…) #1029LydusheČlenGapka si myslí ty chemické kapky do nosu. S homeopatií fakt neporadím. Z aromaterapií se už nebudu opakovat. Pokud to trvá týden, tak ta aromaterapie by tam své místo mohla najít. Ale už se nevnucuju 😀
LydusheČlenJInak dotazy na aromaterapii můžete směrovat do fóra Babské rady a celostní léčba ať nejsme OT v kartách.
LydusheČlenMiluse napsal(a)]:
zapomněla jsem ten link , tak tady je:no ty jsou krásné!!!!
Masáže můžete provozovat i těmi éo co jsem vypsala. Mrkněte kdyžtak zde do sekce Aromaterapie – na konci článku jsou způsoby aplikace a dávkování éo.
Krásné teda opravdu jsou Já se do nich úplně vpíjím
Na oleje jsem se už koukala, my zatím používali spíše kupované, ale přehodnotím a zkusím nějaký “vyrobit”. Díky moc.
toho se nebojte. Alespoň budete mít kvalitní olej a s vlastní recepturou, která bude rezonovat s Vámi. Jinak existují i kurzy jak na to. Držím palce a přeji pěkné voňavé zážitky.
LydusheČlenzapomněla jsem ten link , tak tady je:
no ty jsou krásné!!!!
Masáže můžete provozovat i těmi éo co jsem vypsala. Mrkněte kdyžtak zde do sekce Aromaterapie – na konci článku jsou způsoby aplikace a dávkování éo.
LydusheČlenJestli mohu přidat svou zkušenost. Tak některé ženy mají „chlad“ v podbřišku a do takových studených příbytků se pak dětem moc nechce. Dá se to poznat, když si někdy během dne sáhnete na podbřišek, že je opravdu studený. Pokud by to tak bylo dají se použít některé éterické oleje (na masáže, koupele apod.) – např. benzoe, borovice, fenykl, jasmín, šalvěj muškátová.
A po psychické stránce někdy je dobré zamyslet se, zda mám pro dítě v sobě místo. Přeju ať miminko najde k Vám cestu v ten pravý čas.9.10.2012 v 10:08 odpověď na: Celostní léčba a babské rady (aromaterapie, bylinky, homeopatie…) #1013LydusheČlenGapka napsal(a)]:
Lydush, taky to mám naší homeopatce trochu “za zlé”, té současné i bývaléHomeopati jsou v tomhle strašný a krvelačný bestie.
I vy! ❗
Myslim, že podobný jsou i aromaterapeuti.
Ale ono se to spíš tak zdá. V těch prvních dnech jsou ty příznaky takové všelijaké, nedá se z toho nic moc poznat a často je z nějakého důvodu potřeba, aby to onemocnění prostě proběhlo. Já to třeba mám tak, že když takto ulehnu jsem prostě už ze všeho unavená a potřebuju odpočinek. Takže takovou ne-moc si prostě a jednoduše přivodím, abych si mohla „legálně“ odpočinout a zalézt.U dětí to někdy bývá potřeba větší pozornosti z jakéhokoliv důvodu (něco se řeší v rodině, nebo rodič něco řeší sám se sebou), nebo může být dítě oslabené z důvodu nějakého vývojového stádia, které mu prostě dává psychicky zabrat. A ta imunita je potřeba, aby se budovala tím, že se naučí poznávat jednotlivé choroby. Bez tohoto učení, pak nemůže správně fungovat.
9.10.2012 v 9:44 odpověď na: Celostní léčba a babské rady (aromaterapie, bylinky, homeopatie…) #1012LydusheČlenLydush, taky to mám naší homeopatce trochu “za zlé”, té současné i bývalé
Přihlásila jsem se na kurz akutní homeopatie a tam je v medikacích rýma i viróza…
Malé teklo z nosu jen na začátku, pak přestalo, byla v pohodě a teď 6.den léčení má kapku pod nosem, nechce si nechat odsát (dovede se do stavu, kdy se z toho řevu pozvrací), dělají se jí bubliny z nosu, celý den i noc propláče, má teplotu, skleněný pohled, …to s tím fakt nejde dělat víc? Co se budu učit na kurzu? No, to už odbíhám.
Není to potom tak, že kdybych to nepozdržela těma tkáňovkama, měla by tu rýmu už skoro za sebou? Režim nemám jak zvolnit, jsme doma, spinká 2x za den, jdeme jen pro syna do školky a to na kočáru. Rozhodně nepůsobí dojmem, že by byla v pohoděGapko, co se s tím dá dělat jsem ti napsala výše. Můžeš jí masírovat nožičky eukalyptem polybractea nebo radiata, k němu můžeš přidat levanduli. Tyto silice jsou nedráždivé a na nožičky mohou přijít i neředěné.
Můžeš si taky udělat nosní olejové kapky – do 10 ml lahvičky s kapátkem dát rostlinný olej (kvalitní za studena lisovaný) do něj kápnout kapku eukalyptu (viz. výše) a levanduli. Tím prokapávat několikrát denně nos.Pokud se jí špatně spí podložit hlavu a na kapesník vedle postýlky kápnout opět eukalyptus s levandulí. Nebo samotný eukalyptus.
Má-li na jazyku bílý povlak znamená to, že tělo je napadené chladem, takže se pokusit zahřívat. Teplé nápoje, ten eukalyptus taky zahřívá a vysušuje. Držet pokud možno v teple. K jídlu nějaké polévky (dobrý je třeba vývar dlouho vařený se zeleninou apod.) a kaše.
Nedávat jogurty, mléčné výrobky v této fázi.LydusheČlenEvo, děkuji Vám moc za odpověď.
Jen jste vyslovila to, co jsem vlastně asi věděla nebo cítila, jen jsem to neuměla definovat.
A jaké Tarotové karty máte nejraději (nebo s kterými pracujete)?
Já karty se karty teprve učím, používám Osho zen – je mi nějak nejbližší kvůli tomu, že se trochu orientuji v čínské medicíně a ty archetypy, které tam jsou, tak se mi nepletou jako v klasickém tarotu 😳 Ale cítím u těchto karet, že mluví více tady a teď, jen vystihnou okamžik nebo mi rozkryjí přítomnou situaci a pocity.
🙂8.10.2012 v 23:32 odpověď na: Celostní léčba a babské rady (aromaterapie, bylinky, homeopatie…) #1001LydusheČlenGapko já nevím. Vždycky jsem měla trochu „za zlé“ naší homeopatce, když mě v této fázi učila to vydržet. Klidnila mě a říkala, že je to jako snaha zastavit lokomotivu 🙂
A když je to ten začátek, kdy ta rýma opravdu teče a leje, tak je to snaha těla zbavit se virů a bakterií tou sekrecí, takže to já bych třeba nezastavovala. Počkala bych jak se to vyvine, spíš bych se snažila ulevit, pokud to opravdu obtěžuje třeba ve spaní apod.
Pak bych se třeba podívala na to, co se tam děje dál po takových těch 3-4 dnech. Kdyby se ta rýma zarazila nebo zezelenala.
S tou teplotou bych taky vyčkala, tělo se brání. A je potřeba, aby se ta imunita nějak budovala, což podle mé zkušenosti osobní a i z praxe bez těch menších onemocněních nejde.
Moje osobní zkušenost je taková, že když jsou ty úplně první příznaky nepohody, tak to někdy zastavit jde (ale to většinou cítím třeba u sebe, u dětí se to tolik nepozná), ale většinou pokud to má přijít, tak to nastane s velkou silou. Je dobré ulehnout (u dětí jde špatně já vím), ale tak zmírnit ten režim a počkat, co se vyvine.
OBecně se hodně řídím i tím jak dítě vypadá.Někdy dítě je při 38 teplotě úplně hotové a opravdu nemocné, jindy při 39 vesele poskakuje a je v pohodě.
Takže pokud nevypadá dobře, řeším, pokud vypadá dobře tak bez ohledu na teplotu to nechávám.LydusheČlenEvo ráda bych se zeptala na to s jakými kartami pracujete?
A pak ten dotaz z kartoskopu:
Nějak v posledních letech se nám často děje, že jakmile přijdou peníze k nám domů, tak často rychle odtečou nějakou nenadálou událostí. Nebo mají snahu odtéct pryč. Tento týden je nějaký náročnější a ve znamení jednání s pojišŤovnami.
Zjistili jsme, že nám pojišŤovna nechce proplatit opravu auta, které nám bylo v srpnu nabouráno. A ve čtvrtek máme soud s kanceláří pojistitelů, opět kvůli pojištění.
Zajímalo by mě, jaké ponaučení z této situace pro nás (pro mého muže primárně a pro mě sekundárně) vyplývá. Jakým směrem se může tato situace (tyto situace) vyvíjet?
Děkuji Vám!
Lydushe8.10.2012 v 22:20 odpověď na: Celostní léčba a babské rady (aromaterapie, bylinky, homeopatie…) #997LydusheČlenzapomněla jsem dodat k té lahvičce s kapátkem: kapat do nosu tak často jak je třeba.
Vleže a nechat stéct do krku.
Nepálí to. -
AutorOdpovědi